Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is küzd a pajzsmirigy...

Más is küzd a pajzsmirigy alul működés miatti hajhullással?

Figyelt kérdés
Már kb. fél éve szedem a gyógyszert, volt egy idő, amikor abbamaradt a hajhullásom, de most megint nagyon hullik. Másnál is előfordul ilyen? Már nagyon aggódom, hogy kihullik az összes. Amúgy a legutóbbi ellenőrzésen tökéletes volt a TSH-m. Adjatok valami tanácsot, mit lehet tenni? Köszönöm!
2010. aug. 16. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem júliusban lett rossz a TSH eredményem!

Azóta szedem az Euthyrox tabit napi felet! A hajam hullik és nagyon bosszant! Épp, hogy a szülés utáni hajhullás megszűnt, kezdődött a pajzsmirigy alulműködés miatt újra!

Szeptember közepén megyek egy másik endokrinológus dokihoz és megbeszélem vele, ezt a hajhullást! Ha mond valami okos tanácsot, megosztom veled!

Én kipróbálom a hajhullásra a Biovanne kapszulát, hátha segít!

2010. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm válaszod, én is hasonló cipőben járok, épp hogy elmúlott a szülés után a hajhullás, újrakezdődött, mint később kiderült a pajzsmirigyem miatt. Én szülés után csináltam egy biovanne kúrát, akkor segített, sajnos utána újra elkezdett hullani, de miután jó értékre csökkent a TSH-m, kissé helyreállt. Sajnos, most újra nagyon hullik, és már lassan elfogy 1 doboz biovanne, és még nem látok javulást. Remélem hasznos tanácsot kapsz majd az endokrinológustól, kb. 1 hónap múlva én is megyek ellenőrzésre. Ha én megtudok valamit, én is jelzem. Üdv.

2010. aug. 16. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a hajhullásról kérdezek, de kevés kismama van ilyen helyzetben a fórumon és nincs tapasztalatom, ezzel kapcsolatban!

Neked mit mondtak a pm alulműködéssel kapcsolatban, így hogy szülés után lett!

Mit kell szedned és milyen vizsgálatok voltak Neked?

2010. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, elég hosszadalmas művelet volt, mire pontosan megtudtam, hogy mi is a gond. Hajhullással, étvágytalansággal, és nagyon erős fáradékonysággal küzdöttem, de hát, ezek a tünetek szülés után nem tűnnek nagyon furának. Aztán az első hullám hajhullás után megnyugodtam, hogy csak a szülés miatt volt, el is kezdett nőni a hajam. Igen ám, csak rá 2 hónapra még jobban hullott, és a tünetek is felerősödtek. Irány az orvos, teljes vérkép. Már az első vérvételkor nagyon magas, 7,5 volt a TSH-m. Ezt követte még 2 vérvétel, mert az átlaguk nagyon fontos, aztán pajzsmirigy ultrahang, ahol gyanús göböket találtak, így volt egy mintavétel is, ami negatív lett, mert csak a gyulladás okozta a göböket. Ekkor az orvos még arra gondolt, hogy valószínű a hormonok okozták a dolgot, és még észhez tér a pajzsmirigyem, de azért még egy endokrinológiai vizsgálat hátra volt, ami sajnos azt az eredményt hozta, hogy maradandó alul működésem van, Hashimoto thyreosys pontosabban. Letrox-ot kell szednem, kezdetben 50, majd mivel nem csökkent elég ütemben a TSH, 75 microgr-mot. Először 1 hónap, majd 6 hét, és most 3 hónap az ellenőrzések közötti idő. Szeptemberben kell majd újra mennem.

Remélem nem lett nagyon maszlag, és érthető, de ha valami kérdésed van, írj, hátha tudok válaszolni, bár még az elején vagyok én is.

Nálad is ez a gond?

2010. aug. 17. 07:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónappal ezelött hagytam abba a szoptatást, akkor volt a babám 13 hónapos!

Csak úgy elmentem vérvételre, ámbár semmilyen panaszom nem volt és egyetlen csillagom volt az a TSH 6.827!

Rögtön mentem egy maszek endokrinológushoz, aki felírta az Euthyrox 50mikrogramm tabit, 6 napig fél 7. naptól egész szemet kellett volna szednem! 2 napig egész szemet vettem be, de olyan érzésem volt, mintha egész nap folytogattak volna és a nyelés is nehezen ment, így magam döntöttem, hogy amíg semmilyen hormon eredmény nincs a kezemben elég a fél tabi! Mások, azt mondják, hogy nem vagyok normális, hogy szedem a hormont, mert azt sem tudom milyen a többi hormon! Ultrahangon minden rendben volt nem találtak semmi rendellenes dolgot!

A krhban csak szeptember 9-én fogadnak! Remélem egyből csinálnak hormon vizsgálatot!

Nekem is, azt mondták, hogy helyre állhat a működés és, hogy a szoptatás miatt elfáradt a pm-em!

Én, azért jövő héten megyek a háziorvoshoz, hogy tudjam a jelenlegi TSH eredményem, nagyon bízom benne, hogy rendeződni fog!

Megyek egy vietnámi drnőhöz fonálbeültetéses akupunktúrára, Ő is segít a normál működés helyrehozásában, viszont várja a hormoneredményeket csak utána kezel!

Köszi a segítséget, ha kérdésem van írok Neked!

2010. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!