Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS lehet? Vagy mi ennek az oka?

PCOS lehet? Vagy mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, még sosem jártam nőgyógyásznál.

Az a baj hogy rettenetesen félek hogy fel fog nyúlni, én pedig még szűz vagyok.


A ciklusom kiszámíthatatlan.

Mikor 12 évesen megjött, utána viszonylag 2-3 havonta megjött de nagyon erős, sok vérzéssel.

Aztán ahogy kamaszodtam volt hogy ennél több hónap is eltelt mire megjött, ismét egy iszonyúan sok mennyiségű vérrel.azt hiszem a legtöbb hónap 2 menstruáció kozott 11 hónap volt.

Aztán fogyás céljából lekezdtem diétázni, helyesebbeb étkezni, mozogni, és beállt 2 havonta a ciklusom,majd havont is megjött rendesen, nem volt olyan rengeteg mint korábban.


De ahogy ezt feladtam, ismét híztam kicsit, nem jött meg. Vagyis miután abbahagytam a diétát, 1x még megjött a következő a normálisnak mondható időben, de az csak kb pár Napig tartó barnÁzás volt.


Unokatestvéremmel feljött ez a téma, neki PCOS van, es ő mondta hogy lehet nekem is az van.


Viszont tobbhelyen olvastam hogy nem minsig tudják ezt megállapítani, akkor meg miért tegyem ki magam ennek ha nem tudják megmondani mitől van ez

Vagy okozhatja más is ezt? Milyen betegségek pl?



Tudom nem itt kellene tájékozódnom, de nagyon félek nőgyógyászahoz menni.


2021. febr. 18. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy pajzsmirigy probléma is okozhat ilyet. Például ott a Hashimoto thyreoditis, ami nagyon gyakori a nőknél, az okozhat rendszertelen menstruációt bőséges vérzéssel.

Egyik ismerősöm 24 évesen járt először nogyogyasznal, szűz volt. Őt kvázi nem akarták megvizsgálni, "nem akartak felnyúlni", de nagyon erőskodott, így végül megvizsgálták rendesen. Egyébként orvos függő, mert egy szűz lány is lehet pl HPV-s. Szoval orvosa valogatja...

Szerintem nem árt, ha megnézik.

2021. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csendzse válasza:
Szia igen lehet PCOS nálunk a nővéremnek meg nekem is az van. Illetve még az inzulinrezisztencia is felmerülhet. De igazából nem kell félned nem feltétlenül fog megvizsgálni a nőgyógyász, hiszen itt ugye külsőleg nagyon nem lehet mit. Esetleg csinálhat petefészek ultrahangot hogy megnézze vannak-e cisztáid-ami PCOSre utal- ami igazából abból áll hogy az alhasadat kell szabadon hagynod de nem kell teljesen levetkőzni.
2021. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló az én történetem is 12 éves korom óta menstruáltam hol jött hol, hol nem aztán kb. 3 éve beállt 2 havonta majd most tavaly február óta nem jött meg. Hozzá teszem én is féltem orvoshoz menni tavaly januárban 19 évesen mentem életemben először rákszűrés miatt. Most miután nyáron egy másik nőgyógyász hasi UH-ra küldött ahol azt mondták nem PCOS még mindig nem volt rendben semmi így felkerestem idén januárban egy endokrinológust. Na ő már tényleg a keze alá vett azóta diétánom és mozognom kell elküldött hüvelyi UH-ra mi beigazolta a sok apró cisztát a petefészkeimben, voltam terheléses cukorvizsgálaton ott valószínűleg IR is befog igazolódni nem igazán lett jó. (Holnap megyek kontrollra az elkészült leletekkel) Mindemellett a hormonok amiket megnéztek mind PCO-ra utalnak (magas tesztoszteron) tegnap pedig nőgyógyásznál is voltam csak rákszűrésre szerettem volna menni de végül ő megállapította még az endokrinológus előtt a leletekől a PCO-t. Most kaptam egy gyógyszert ami 10 nap múlva elő idéz egy álvérzést utána valahogy próbálja vissza hozni a menstruációt. Tapasztalatból mondom ha valakinek akkor nekem hidd el, ha egyszer elindulsz soha többet nem fogsz félni csak keress és számodra szimpatikus nőgyógyászt!😊
2021. márc. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!