Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kádban fürdés, habfürdő...

Kádban fürdés, habfürdő másnak is okoz problémát?

Figyelt kérdés
Elég sok a problémám a hüvelyemmel, majdnem minden 3.hónap megyek nőgyógyászhoz valamilyen fertőzés gyanújával. Valamikor csak úgy elkezd viszketni napokig, megváltozik a folyásom, bedagad a bőröm, de soha nem figyeltem rá, hogy mi okozhatja, vagy hogy mit csináltam. Legutoljára pedig annyira viszketett, hogy majd megőrűltem, piros, sebes volt, de a vérvétel és a tenyésztés sem mutatott ki semmit. Később magától elmúlt. Azonban egyik nap fürdés közben megint elkezdett viszketni, feldagadt a kisajkam, amit törölközés közben vettem észre, és a folyásom is megváltozott. De szerencsére 1nappal később már normalizálódott. És azóta csak zuhanyzok és szerencsére semmi kellemetlen tünetem nincs. Lehetséges, hogy a habfürdő, tusfürdő váltotta ki a reakciót? Máskor is előfordult, hogy kádban fürdöttem, és utána viszkettem, de soha nem jöttem rá, hogy mitől, vagy nem mondtam rá, hogy ez biztosan a kádtól van, nem kötöttem össze a dolgokat.
2021. febr. 23. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet a habfürdő. Főleg, ha nem természetes összetevőket tartalmaz. Plusz maga a víz is száríthat, irritálhat, ha sokat ülsz benne.
2021. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg legjobb csak vízzel tisztítani, nekem írtak fel mosdókenőcsöt külső használatra, az nem irritàlja, és ilyenkor talán tényleg jobb lenne csak tusolni.
2021. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, az is lehet hogy a hab fürdőbe volt olyan anyag ami irritált,túl sok volt benne a parfüm, vagy esetleg nem volt elég tiszta a kád.

Ezért használok Lactacyd sensitive Intim lemosót, engem is irritálnak a tusfűrdők.

2021. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen. Én konkrètan csak a baba tusfürdőt tudom hasznàlni. A minden fèle illatosítottól kipirosodik a bőröm, és viszket. De a dezoroktól viszont nem, tehát a tudfürdőben van valami, ami nem tetszik a bőrömnek.
2021. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet. Én ugyan kb akármilyen tusfürdőt/habfürdöt tudok használni, de aki már egy kicsit is érzékenyebb annak előfordulhatnak kellemetlen tünetek
2021. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!