Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma voltam ultrahangon, és a...

Ma voltam ultrahangon, és a papíromra ez van írva: Douglasban 17 mm rétegvastagságban folyadék, Endo thick 11,2, Endo Myometrium átmenet éles; ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Az orvos a terhességet kizárta, semmi sem látszik ez ügyben, Október óta nem is voltam senkivel, szóval kétlem a dolgot. Menzeszem 8-án volt.

(Egyébként nagyon erős menstruációs görcsök, rosszullétek miatt mentem első sorban. A peteérés időszaka is elviselhetetlenül fáj, valamint közösülés közben a méhem is - utána is fáj jó pár óráig, vagy akár napokig. Általában a mensim 4-5 napos, aztán a 7-8. napon újra vérzek néhány órára.)

Annyira nem tudom ezeket az adatokat értelmezni a papíron. Van, aki tud segíteni? :(



2021. febr. 24. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló kérdésre korábban egy nőgyógyász az alábbi választ adta.Kedves Kérdező! A méh mögött a hashátya visszahajló lemezei egy zsákszerű fenekét jelentik a hasüregnek, egyben a legmélyebb pontját, ez a Douglas üreg. Itt gyűlik össze bármely folyadék bármely hasüregi szervből, leggyakrabban gyulladásos izzadmány, savó, régen genny is, de a méhen kívül terhesség esetén vagy perforált bélhibák esetén akár vér is. A kevés folyadék az ön esetében enyhe gyulladás terméke lehetett. Ha panaszai szűnőben vannak, ne tulajdonítson ennek jelentőséget, majd felszívódik apánként. Egy gyulladás, ha igazán az, lázat, magasabb süllyedést jelent és nagyon erős fájdalmak mellé az ultrahangos képen látható lobos gyülemet. Önnel ezek nem voltak jellemzőek. Bejezésül érdemes még egy úgynevezett lobcsökkentő kúrát gyógyszerekkel egy hétig végigszedni, sokféle ilyen van, mint a Cataflam, A Voltaren, vagy az Apranax. A teherbeesés valószínűleg enyhe gyulladástól nem érintett, de hosszabb eredménytelenség esetén a kivizsgálásába érdemes egy kürtátjárhatóság vizsgálatot iktatni.


Gyors gyógyulást kívánok Neked!

2021. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!