Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szerintetek mennyi az esélye, hogy a vírus elleni oltás meddőséget okoz, vagy sérült gyereket fogok szülni tőle?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy megvan az esélye, hogy meddőséget okoz, mert összeköttetésben van az oltóanyag az egyik méhben elhelyezkedő hormonnal vagy valami ilyesmi.

Mások meg azt mondják, hogy ha nem okoz meddőt, akkor annyira beépül a szervezetembe, hogy még ha évek múlva szülök majd (most vagyok 16), akkor a gyerekem is örökölheti majd a vakcina anyagát bizonyos részben, és több lehet rá az esély, hogy nem egészséges gyerekem lesz, hanem az oltás miatt sérült vagy valami betegséggel fog a világra jönni. Szerintetek ezekre mennyi az esély, hogy tényleg a vakcina hatással van/lesz ezekre? Nyilván ezt még senki nem tudja megmondani, mert még nem szült/esett teherbe senki miután beoltották, de ha kötelezővé teszik az utazáshoz, akkor szeretném tudni, hogy mennyire kell tartanom ezektől a dolgoktól a későbbiekben, mert nyilván, hogyha nagy rá az esély,hogy ilyen hatásokat vált ki, akkor ha lehet nem oltatok.

Nem várom el senkitől,hogy megmondja, hogy ez igaz-e vagy sem, senki nem lát a jövőbe, a véleményetekre vagyok kiváncsi,hogy ti mit gondoltok ezekről a híresztelésekről? Szerintetek kell tartani tőle, hogy nagyszámban bekövetkeznek annál aki beoltatja magát?



2021. márc. 2. 21:07
1 2
 1/16 anonim válasza:
64%
Nem tudni milyen arányban, de az esély sajnos megvan. Ahogyan esetleges további mellékhatásokra is. Ezek persze lehet, hogy valakinél egyáltalán nem jelentkeznek, másnál meg igen, egy haramadiknál meg egy harmadik formában. Annyira bizonytalan az egész. Nekem eleve az is gyanús, hogy ilyen hamar "össze tudtak hozni" ennyiféle vakcinát. A mellékhatásokról pedig az "oltasd be magad"-felhívásoknál senki sem beszél... Korodbeli vagyok, ez csak az én meglátásom.
2021. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Zéró
2021. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1, igen én is így vagyok vele. Hogy egy vakcina kidolgozása akár évekig is eltarthat, ebből meg több vakcinát is létrehoztak ilyen rövid idő alatt. Ez elég fura.
2021. márc. 2. 22:15
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
18 alatt iden nem fognak oltani.
2021. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4, Angliában élek. Itt már tervezik a 16 év felettiek oltatását, meg, hogy lehet, hogy csak úgy utazhatnánk haza nyáron is, ha az egész család be van oltva.
2021. márc. 2. 22:29
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen Anglia más világ. Itthon az "oltási tervben" csak 18 felettiekről van szó. Gondolom, aki 18 alatt krónikus beteg (mert van 18 alatti szívbeteg az ismeretségi körömben) az így járt. Mindenesetre az oltás nem okoz meddőséget, nem kell bedőlni a "túlhamarlettkifejlesztve" propagandának, nyugodtan oltass, ha már lehetőséged van rá, itthon úgy néz ki nem lenne. Becsüld meg.
2021. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
16 évesen légy szíves, ne akarjál már okosabb lenni, mint az orvosok, jó? Köszi...
2021. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7, hol olvastad, hogy okosabb akarok lenni, áruld már el lécci. Ha meg nem tudsz szöveget értelmezni vissza mehetsz az iskolába.

Mint azt írtam, én másoktól hallottam ezeket a dolgokat. Cikkeket olvastam ezzel kapcsolatban, mindenhol mást mondanak, van ahol azt, hogy hatásos, van ahol azt, hogy mindenféle szövődménye lehet. Ezért nem tudom ki mond igazat és ki nem. De ezeket nem én találtam ki, valami nagy baj lehet a felfogásoddal vagy a szemeddel, ha te így gondolod.

2021. márc. 4. 01:42
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz ügy, az biztos.

Ha agyonlőnének érte, akkor sem oltatom be magam az 100%

2021. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
mRNS vakcináknál 0, hiszen kiürül pár nap alatt a szervezetből. Hasonló lehet a helyzet a vektor vakcináknál is (AstraZeneca).
2021. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!