Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Havi 1 Xi hajmosás hasznal a...

Havi 1 Xi hajmosás hasznal a hajnak ? es mondjuk heti fesules ?

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Inkább legyen az heti, már csak társadalmi okokból.
2021. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Úúúú igen! Imádni fog mindenki, tökre finom illata lesz a hajadnak és jól is fogsz kinézni. Sok sikert! :DD
2021. márc. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha már annyira át akarsz szokni, legyen hezi hajmosás és napi fésülködés.


Bár én 2-3 naponta mosom és naponta többször fésülöm, nem töredezik és emiatt nem fog jobban hullani. Neked más probléma lehet. Mondjuk pajzsmirigy alulműködés, vitaminhiány vagy húzgálod a hajad, tördeled, erősen fésülöd stb.

2021. márc. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
67%
Heti egyszeri hajmosás fontos. Ha nem mosod meg fogsz kopaszodni, mert nem kapnak oxigént a hajhagymáid.
2021. márc. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
A hajnak a természetes szőrből készült kefével történő napi 1-2-szeri alkalommal történő alapos átkefélés teszi a legjobbat. A mosás csak akkor szükséges, ha a kefélés nem tisztítja meg megfelelően a hajat és a fejbőrt. A kefélés nemcsak a faggyút és a szennyeződést távolítja el a hajszálakról és a fejbőrről, hanem egyben masszírozza is a fejbőrt, így javul annak vérellátása. A kefét természetesen minden fésülködés után alaposan ki kell mosni és eltávolítani a sertékről a faggyút és más szennyeződéseket.
2021. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem.van ilyen kefem de nagyon nehez tisztitani szoszos marad az apja a sorteknel.hogy kell ezt tisztinai ?
2021. márc. 4. 11:14
 7/8 anonim válasza:

Egyszer két hétig nem mostam hajat gondoltam jót tesz majd. Elszaporodtak a baktériumok ezalatt vagy én nem tudom de úgy viszketett hogy sebesre vakartam. Kénes sampon, ecet stb semmi nem segített, azóta is viszket csak enyhébben szerencsére. Én se vagyok a 3-4 napi hajmosás híve de azóta max 1 hétig hagyom. Szóval szerintem a nem hajmosás totál higéniátlan és egészségtelen is. Van facen egy samponmentes csoport amit követek, ott is azért mosnak hajat a legtöbben csak pl mással ecet, rozslist meg ilyenek.


Én is kb heti 1 vagy 2szer fésülködök de csak mert hullámos és nem szabad sokat fésülni. Ha egyenes hajad van akkor én max napi 2 fésülködést mondanék mert a túlzott fésülés szintén eltörheti a hajvégeket. Ha nem gubancos, szépen áll alapból akkor a napi fésülés elhagyható de ezt te látod. A disznósörte kefe a legjobb, én azután még egy tangle teezerrel átmegyek rajta, hogy biztos mindenhol kibontsa a hajat.

2021. márc. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zuhanyozáskor soha nem vigyázok arra, hogy a hajam száraz maradjon. Így gyakorlatilag naponta mosom. De sampont csak hetente egyszer használok. Nem használok hajszárítót, mert állítólag sokat árt a hajnak. Megszárad mire lefekszem,3-4 órával lefekvés előtt szoktam fürödni. Télen kicsit feljebb csavarom a fűtést, hogy gyorsabban száradjon.

Műanyag fésűt nem használok, mert feltöltődik, és nagyon csiklandoz, bizsereg a fejbőröm, állítólag káros is a hajnak. Egy fém szőrű kefét használok, amin a fém szálak végén nincs műanyag gyöngy. Szeretem, hogy gyöngyök nélkül erősebben kaparja a fejemet. Naponta 2-3 alkalommal fésülködöm, részben mert könnyen kócolódik, másrészt kellemesen felfrissít a fésülködés. Nem törik, nem hullik a hajam. Nem festem, mert az is sokat árt neki. Nem túl hosszú, göndörödő barna hajam van. Nem kell sütögetnem, magától göndörödik, hullámosodik.

2021. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!