Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha hiv fertőzött vagyok...

Ha hiv fertőzött vagyok milyen kilátásaik lehetnek a jövőre nézve?

Figyelt kérdés
Nem tudom mióta, de nagyon pattanásos az arcom, és fizikailag is keveset bírok már egy ideje. Persze sokmindentol lehetnek ezek, de volt, hogy védekezés nélkül voltam fiúval. Most ne ezen ragadjunk le ha megkérhetek mindenkit. Hanem, hogy ha Elkaptam véletlen lehet e még gyerekem és párkapcsolatom.

2021. márc. 8. 15:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
27%
Meghalsz.
2021. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen lehet, nagy valószínűséggel ugyanúgy HIV fertőzöttel, vagy olyannal, aki HIV fertőzött szeretne lenni. A gyerek dolgot elfelejteném, mert ő is automatikusan fertőzött lesz. Nyilván nem szeretnénk szenvedést okozni a gyereknek, igaz?
2021. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
86%
Szia!nem sok esélyt látok rá, hogy hiv fertőzött lennél. De ha nem vagy biztos a dolgaidban, menj el nőgyógyászhoz egy általános rák szűrésre, és egy vérvételre. A vérből minden kiderül. De nyugi szerintem semmi bajod nincs. Ezentúl inkább mindig védekezz. A fiúról tudod hogy hiv virusos?
2021. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd.. nem tudom, hány éves vagy, de a pattanásos arc a HIV-en kívül nagyjából még vagy 4328 egyéb betegségnek és állapotnak lehet a jellemzője. :)

A csökkent teherbírásnak is lehet tucatnyi más oka. Akár még a fokozott stressz is.

Egyébként a HIV nem gyógyítható jelenleg még, de szinten tartható, és megfelelő kezelés mellett nem leszel fertőző, és akár még gyereked is lehet.

2021. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez már biztos vagy öndiagnózis?
2021. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

#2 " A gyerek dolgot elfelejteném, mert ő is automatikusan fertőzött lesz."

Ez 20 éve még igaz volt.

Most már léteznek olyan fejlett terápiás szerek, amik meggátolják a fertőzés továbbadását az utódnak.

2021. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

6

Ja, aztán majd elkapja a 18 év alatt. HIV fertőzött ne szüljön gyereket, ennyi.

2021. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem biztos, csak gondoltam felkeszulok a legrosszabbra.
2021. márc. 8. 15:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnöm 21 évesen lett HIV pozitív (az elsö barátjától kapta, aki "elfejtette elmesélni, hogy ö pozitív), most 52 éves, és aránylag normális életet tud élni.

Megfelelö gyógyszereket kell szednie, így nem fertöz és nem beteg, "csak" pozitív.

2021. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval még nincs is diagnózisod? Abból vontad le, hogy HIV fertőzött vagy, hogy pattanásos az arcod?

Vizsgáltasd meg magad!

Egyébként a HIV fertőzés ma már gyógyszerekkel jól kordában tartható, nem halálos ítélet. Igen, akár gyereked is lehet. De ne otthon pánikolj, meg a gyakorira írogass, hanem orvos.

2021. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!