Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat 17...

Nőgyógyászati vizsgálat 17 éves szűzként?

Figyelt kérdés

Gyereknőgyógyászhoz, vagy "simához" kell mennem?

Mire számíthatok? Lesz hüvelyi vizsgálat?

Menstruáció kimaradás miatt kéne(8 hónapja nem jön meg). Így lesz mellvizsgálat is?


2021. márc. 11. 21:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagyon félek!
2021. márc. 11. 21:39
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Természetesen lesz hüvelyvizsgálat, ezzel foglalkozik a nőgyógyász. Mitől félsz? Orvosról beszélünk, pont tőle nem kellene félned.
2021. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem hogy ezzel foglalkozik, de szűz vagyok. Ilyenkor nem máshogy szokott menni?
2021. márc. 11. 22:06
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Mégis mi köze ennek a szüzességhez? :D
2021. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Ne izgulj!

Először kikérdez, nem biztos, hogy lesz hüvelyi vizsgálat. Hasi uh-val is megvizsgálhat, esetleg vérvételre küld.

Ha úgy ítéli meg, hogy mindenképp kell hüvelyi vizsgálat, akkor próbálj ellazulni, bízz az orvosvan.

2021. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Szüzeket nagyon ritkán vizsgálnak hüvelyen át.


A tapintás végbélen keresztül történik, és ha menzesz elmaradás miatt mész, lehet semmilyen manuális vizsgálatot nem végez.


Vérképet fog kérni, hormonsort esetleg és ha fogibogyót akarna felírni, hagyd ott, mert attól nem fogsz rendbejönni, sőt.

2021. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Végbélen keresztül... mintha az jobb lenne XD
2021. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Kérheted is, hogy ne legyen manuális vizsgálat.
2021. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 _moonlightshadow_ ***** válasza:
89%
Attól függ hogy merre élsz és van-e gyermeknőgyógyászati szakrendelő a környéken. Ha még nem voltál fiúval, szerintem érdemes felkeresni ilyen helyet. A 8 hónapos vérzéskimaradásnak első sorban hormonlaborvizsgálatokkal kell utánanézni. Hüvelyi vizsgálat csak ha muszáj, akkor is nagyon óvatos lesz és türelmes és vannak spéci icipici eszközök erre. Végbélen keresztül nem biztos hogy sok többletinfó van, de szerencsés esetben hasi ultrahanggal is látszik a méh, de ilyenkor azt mondják érdemes telt hólyaggal menni a vizsgálatra, szóval ne pisilj előtte.
2021. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Én 22 éves szűzként mentem ma először vizsgálatra. Semmi baj nem volt pedig qurvára féltem. Nő volt az orvosom, jófej is volt úgyhogy feleslegesen pánikoltam. :)
2021. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!