Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Makacs bakteriális vaginózis...

Makacs bakteriális vaginózis kezelésére tudnátok kúpot ajánlani?

Figyelt kérdés

Még korábban kiderült mintavételből, hogy bakteriális eredetű fertőzésem van.

Igazából csak a folyásom fehéres és vizes, és szerintem kellemetlen szagú is kicsit, más bajom nincs.

Kaptam erős hatású kúpot, de ugyanúgy visszatért hamar, pedig a flóra helyreállításához is használtam másik kúpot, bár lehet több kellett volna.


Ha valakinek esetleg sikerült valahogy rendbehoznia a hüvelyflóráját, akkor melyik készítménnyel?

Sejtem, hogy ez egy több hónapos kezelés lesz és érdekelne, hogy valakinek tényleg sikerült-e, ha ennyi ideig használt kúpot.

Illetve akinek ennyire makacs fertőzése volt mennyi ideig tartott míg sikerült megszüntetni?



2021. márc. 15. 00:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vitagyn C nekem kifejezetten hatásos volt, bár én nem voltam orvosnál vele.
2021. márc. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, utána nézek!

Mennyi ideig használtad?

2021. márc. 15. 13:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1 teljes dobozzal használtam el
2021. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem ilyen egyszerű a problémám.

Olyan tapasztalat érdekelne, hogy valakinek egy nagyon hosszú kúra után elmúltak-e a panaszai és ezalatt mit használt, akár hónapokig tartó.

2021. márc. 15. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Rendben, te tudod, de szerintem egy próbát megér. Mármint miért akarsz hónapokig tartó kúrát csinálni, ha lehetséges, hogy max 2 hetes is elég lenne? :D
2021. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert ez eddig se jött be. Ezért érdekel olyan tapasztalata, akinek tényleg makacs. Ha két hét alatt elmúlt volna kezelés mellett, akkor nem kérdezném.
2021. márc. 15. 15:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor sajnos tényleg nem tudok segíteni.
2021. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs komoly probléma (viszketés, gyulladás), akkor esetleg adhatnál egy esélyt az öngyógyításnak azzal, hogy egy-két hétig nem avatkozol bele kívülről. Nekem minden esetre bevált.

Ha viszont valamilyen flóravisszaállító kúpot használsz, akkor azt az előírt ideig tedd.

2021. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 éve járok vele orvosokhoz, már 5 nőgyógyásznál voltam. Eddig a legjobb a Klion kúp volt, de az se oldotta meg. A Vitagyn C-ből 3 kört lenyomtam, az már nem segít, utoljára a Gynoflor javított rajta. Nekem erős húgyúti tünetek is társulnak a folyás mellé, amitől néha aludni sem tudok, főleg közvetlenül menzesz előtt, alatt, után.

Azt javaslom, minél előbb menj el nőgyógyászhoz, inkább magánba, inkább nőhöz. Tapasztalatom szerint sok férfi nőgyógyász nem létező betegségként tekint rá, és nem akarja kezelni.

Elvileg 1 hét antibiotikum kúra járna rá szájon át és kúp formában, majd hüvelyflóra helyreállítás, és rendbe jönne.

2021. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Volt klion-d, ez nem jött be, aztán macmiror és gynoflorral helyreállítás, antibiotikum is volt. A folyásom ugyanolyan. Hosszabb ideje küzdök már vele. :(

Igazából jó a mostani nődokim, csak drága és covid miatt se sok kedvem van menni.

De akkor úgy néz ki muszáj lesz megint mennem valamikor.

Addig inkább békén hagyom magam és nem erőlködök már a kúpokkal.

Köszönöm mindenkinek a választ, mentek a zöldek!

2021. márc. 16. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!