Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normál TSH lehet pajzsmirigy...

Normál TSH lehet pajzsmirigy túlműködés? Többi lent.

Figyelt kérdés
A lányom, 1 éven belül mindenféle ok nélkül fogyott 10 kilót, 175 cm magas, most 47 kg. FT3, Ft4-et nem kért a háziorvos. Egyáltalán ő kérheti? vagy csak az endrokrinológus? borzalmasan sovány, pedig eszik rendesen, főleg tésztákat, meg magas kalóriatartalmú ételeket. köszi a válaszokat.

2021. márc. 16. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Hány éves a lányod? Nem lehet inkább lelki oka a dolognak? Anorexia jellemzőbb, ha mondjuk 14-21 között van...

Persze, lehet pajzsmirigy túlműködés, de annak más szembetűnő jele is lenne (folyamatos izzadás, nyughatatlanság, kidülledő szemek, stb). Amúgy igen, lehet így is, csak elég ritka. Ha jól tudom, a T3, T4-t csak endokrinológus kérheti, mert viszonylag drága és ha baj van, legtöbbször elég a TSH

2021. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Háziorvos nem kérheti a T3, T4-t, a TSH pedig önmagában nem elég ha felmerül a pajzsmirigy probléma. Nem túl drága vizsgálat, ha van rá módod csináltasd meg és menjetek ezzel endokrinológushoz.
2021. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
20 éves múlt a lányom, De ha valóban nem kérheti háziorvos, akkor csak az endrokrinológus kérheti? #1 az izzadás az pipa, múlthét végén megnéztem a szemeit, nem kidülledő, a fogyás, és a feledékenység, koncentrációs baj, hajhullás, rosszul alszik. Köszi nektek, ment a zöld, elvileg csütörtökön tudna vissza menni a laboreredményekkel, de az ugye mindenben normálisat mutat. És most nekik a legelső az oltás. 2 es köszi neked is nézek valami magánorvost. De az tutti h nem írhatja fel háziorvos a T3-T4- et? köszi
2021. márc. 16. 14:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Anorexia kizárt, mivel már őt is zavarja. ez lemaradt.
2021. márc. 16. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Egészen biztos írhatja fel háziorvos, higgyél nekem,, mert én is nézettem ezt a kért értéket saját pénzből, valamint a lányom pm alulműködéses, sokszor téma ez köztünk.
2021. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szóval....nem írhatja fel háziorvos....
2021. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#2 most néztem meg az a nem túl drága is, az 22 ezerről kezdődik. ++++
2021. márc. 16. 15:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Synlabnál csináltattam pár ezerért.
2021. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem, most is 2400.-ft/db a Synlabnál. Szóval nem túl drága.
2021. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ment a zöld mindenkinek.
2021. márc. 17. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!