Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelentenek ezek a citológi...

Mit jelentenek ezek a citológiai leletemben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy orvosnál kéne érdeklődnöm, de minden megjegyzés nélkül emailben kaptam meg a rákszűrés eredményét. Tudnátok segíteni ezek mit jelentenek?


- Kenet minősége: Megfelelő (értékelhető)


- Zavaró lob és nyák


- Kenet értékelése: Negatív kenet


- Javaslat: Ismétlés szükség szerint.


2021. márc. 16. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kenet minősége: jól van-e fixálva, nincs e benne vér - tehát megfelelően vette-e le az orvos a mintát, illetve megfelelően kenték-e a tárgylemezre.

Zavaró lob és nyák: ez a kenet minőségénél szokott szerepelni, de mivel értékelhető, ezért ne foglalkozz vele.

Kenet értékelése: negatív - rendben vagy. Bár érdekel, hogy nem írsz besorolást.

Javaslat: mit mondott az orvos? Általában évente szükséges NORMÁL ESETBEN ismételni a cytológiai mintavételt.

2021. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*érdekes (érdekel helyett)
2021. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A leletemen nincs P-s besorolás és ez engem is zavart. Csupán annyi, hogy negatív. Eddig egyébként évente jártam szűrésre, doki pedig semmit nem mondott, a vírus miatt emailben jön a lelet, és akkor találjam ki alapon működik.
2021. márc. 16. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok vele ilyenkor, hogyha rossz, akkor szólniuk kell. Egyébként az én kedvenc laborom a Corden labor. Azok a dokik, akik a Cordennel dolgoznak a Papanicolaou (P-besorolás) és a Beteshda módszert is megjelölik a lapon.

Amíg nem keres, addig szerintem nincs miért aggódnod, de ha nagyon zavar, akkor szerintem írj neki/hívd fel. :) EESZT-ben nincs normál lelet feltöltve?

2021. márc. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :) Ha minden igaz ez a lelet Bethesda módszerrel értékelt, most néztem. Elég részletes értékelés lehetséges a leletemen, a kenez negatív lett, emellett nincs se kórokozó, se hámelváltozás, se reaktív, se reparatív jelek.
2021. márc. 16. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Örülök, hogy rendben van a cytológiád, vigyázz Magadra!
2021. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Te is vigyázz magadra!
2021. márc. 16. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy teljesen negatív lelet.

Bethesda módszernél nincs P betűs értékelés.

2021. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!