Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ha 8-10 napot késik...

Normális ha 8-10 napot késik a menstruáció?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, csináltam tesztet is. Múlt hónapban is 7 nap után jött meg a mensi. Eleve 30-31 napot számolok rá, mert mindig úgy jön meg.

Múlt hónapban voltam nőgyógyásznál, ki vizsgált és minden rendben. Akkor ez normális. 21 éves vagyok. Attól félek, hogy egyszer csak nem fog meg jönni és már gyerekem sem lehet.



2021. márc. 27. 09:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és gyógyszereket sem szedek, egyedül csak egy hajvitamint, amit a dm-ben vettem.
2021. márc. 27. 09:26
 2/14 anonim ***** válasza:

Mióta menstruálsz?

Utolsó 5 menzeszed első napja?

2021. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha a nőgyógyász azt mondta, hogy rendben van akkor nincs miért aggódnod. Ha, van párod akkor a szex is befolyásolhatja és az miatt is csúszhat pár napot. Én is jártam már így elég sokszor (jól meg is ilyendtem, amíg a nőgyógyász ezt nem mondta).

Ismerek egy olyan nőt, aki pont így volt mint te, neki asszem 24 (vagy 25) éves korában állt be a menszesze.

2021. márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha sokat stresszelsz pl, az is befolyásolhatja.
2021. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha ez rendszeres, akkor nem normális. Rendszer szinten lehet valami problémád. Mit vizsgált ki a nőgyógyász? Ösztrogént, progeszteront, teljes vérkép, T4, TSH? Ha ezeket nem vizsgálta, akkor nem vizsgált ki.
2021. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A nőgyógyász törletet vett, és azt küldte kivizsgálásra. Azt mondta ha az eredmény rendben lesz akkor nem fog hívni, így is volt, de viszont ezt nem mondtam neki hogy ennyit késik, múlt hónapban volt először, azt hittem egyszeri alkalom.

KB 9-10 éve menstruálok

Utolsó 5 menzeszem 1.napja:


Október 1

November 3

December 8

Január 9

Február 16

2021. márc. 27. 10:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát ez így már nagyon hosszú. Fogyókúra/hízás volt mostanában?
2021. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. Egészséges táplálkozás

2. Vérvétel: pajzsmirigy hormon (TSH, T4) vizsgálat és egyéb általános vizsgálatok (vérkép, máj, epe, vese, hasnyálmirigy...stb)

3. Progeszteron, Ösztradiol, FSH, LH


Ezeket magánban is meg tudod csináltatni, kicsit keress rá, hogy miket szokás, összeállítod a listát, elmész, kifizetsz egy közepes összeget, aztán visszajössz vele és elmondjuk, hogy merre tovább.


Nem fizetős EÜ-ben most esélyed sincs, szerintem.

2021. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem volt, a testsúlyom mindig ingadozik 51-53 kg között, de a menstruáció eddig mindig rendben volt, max 3-4 napot késett
2021. márc. 27. 12:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy ahhoz az 51 kghoz? Mennyi a testzsírszázalékod?
2021. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!