Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS okozhat túl rövid (16...

PCOS okozhat túl rövid (16 napos) ciklust?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hallom, hogy PCOS esetén nincs, ritkán van menstruáció. Nekem éppen az a problémám, hogy nagyon rövid ciklusaim vannak, viszont PCOS-sel vagyok diagnosztizálva. Tapasztalt valaki hasonlót?
2021. márc. 29. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem biztos a pcos, nem egyértelműek a tünetek, csak gyanakszanak rá, de nekem is rövidebb a ciklusom. Talán az elégtelen luteális fázis, alacsony progeszteronszint miatt is lehet rövid a ciklus, ami lehet pcos tünet. Mennyi idős vagy? Beállt már amúgy a ciklusod?
2021. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már a húszas éveimben vagyok, úgyhogy jó pár éve beállt :D De ahogy emlékszem mindig is rövidebb volt a normálisnál, de néhány éve lett nagyon zavaró, akkor jött a diagnózis is. Akkor progeszteron krémet kellett használnom, de attól még rövidebb lett a ciklus, úgyhogy azóta széttárják a kezüket az orvosok, és fogamzásgátlót akarnak mindenáron felírni
2021. márc. 29. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Érdekes... Mikor kell alkalmaznod a krémet? Én szájon át szedem ciklus második felében, és gyakorlatilag addig nem jön meg, amíg abba nem hagyom (10 nap), így most viszonylag normál hosszúságú ciklusokat értünk el. Inzulinrezisztenciád nincs a háttérben? Esetleg az Aviva tornát kipróbálhatnád, ott van egy gyakorlat kifejezetten ciklushosszabbításra, meg amúgy is szokták pcos-ra javasolni. Én még csak 1 hónapja csinálom, úgyhogy nem tudok nyilatkozni, hogy hatékony -e erre. Ovulációd egyébként cikluson belül mikor szokott lenni? Nekem az is nagyon hamar van, ezért lehet, hogy amiatt is rövid.
2021. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A krémet folyamatosan kellett kennem, mivel annyira rövid volt a ciklus, hogy ezt tanácsolták. Elvileg van IR is, de nagyon minimális, nem is mondták, hogy konkrét étrend kell, csak kerüljem el a tiltólistás dolgokat. Ovulációt sosem néztek. Kriston tornát nézegettem pont ma, szerinted az is hasznos lehet?
2021. márc. 29. 20:09
 5/12 anonim ***** válasza:
A Kriston tornát sajnos nem ismerem. Nekem is minimális IR-em van, és egyelőre csak úgy nagyjából diétázom (tiltólistás dolgokat nem eszem egyáltalán, de nem számolok, csak szemmértékre hagyatkozom, és azt se tartom szigorúan, hogy két étkezés közt semmi). Bár mostanában úgy érzem, hogy talán szigorúbban kéne vennem, mert gyakran olyan, mintha evés után nagyon leesne a cukrom. Lehetséges, hogy van egy ilyen megjelenési formája a betegségnek, mint a miénk. A petefészked amúgy uh-on policisztás képet ad? Ovulációt egyébként otthon is tudod nézni méhnyaknyák alapján vagy lh-teszttel.
2021. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik valami új faj lehetünk 😀😀 igen igen, megvan a tipikus gyöngysor. És te akkor az étkezésre figyelsz nagyjából, illetve progeszteront szedsz? És így kordában tudod tartani? Progeszteront meddig kell szedned?
2021. márc. 29. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs "gyöngysorom", uh-n teljesen normálisnak tűnik a petefészkem, viszont a hormonjaim rendesen a fejük tetején voltak, és évek óta nem tudok teherbe esni. Külön furaság, hogy rettentő sovány vagyok, ami szintén nem tipikus IR+PCOS tünet. Nyilván ha valaki babát szeretne, azért drasztikusabb a kezelés. Az étkezés, torna és progeszteron mellett én szedek szteroidot is, ami elvileg lenyomja a férfihormonokat, bromocriptine-t, ami a prolaktin-szintet csökkenti, meg egy rakás étrendkiegészítőt. Q10, inofolic, E-vitamin, D-vitamin (ezeket azt hiszem, általában minden pcos-nak érdemes, az IR-re is jól hatnak), szelént a pajzsmirigyem miatt szedek, + terhesvitamint. A progeszteront kb. 1 éve az ovuláció után 10 napig szedem, ha teherbe esnék, folytatnom kéne, negatív teszt esetén abbahagyom.
2021. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is a sovány (akármennyit ehet) tábort erősítem ebben a betegségben, ezért nem mondták, hogy kövessek konkrét étrendet. Bromo-t én is szedtem 1 évig, de semmit nem használt, másik orvos meg kifejezetten kiakadt, hogy felírták nekem. Valamiért ráadásul pont fordítva reagált a testem rá, és növelte a prolaktint. De a pajzsmirigy hormon értékekre is az egyik orvos azt mondta, hogy tökéletes, a másik meg hogy nem, úgyhogy rendesen el vagyok keseredve. Nem ugyanazt a leletet nézik? Ha esetleg tudnál ajánlani olyan endokrinológus (Bp) akiben megbízol, nagyon megköszönném, akár privátban is. És köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat.
2021. márc. 30. 12:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem bejött a bromo, referenciatartomány alá levitte a prolaktinomat, most már csak nagyon kis adagban kell szednem. Furcsa, hogy neked fordítva hatott. Nálad nézték, hogy nem mikroadenóma okozza -e a prolaktin-túltermelést? Vagy annyira azért nem magasak az értékeid? Autoimmun a pajzsmirigy-problémád? Írok privátban dokikat :)
2021. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, kerestek mikroadenómát is, de csak egy cisztát találtak a tobozmirigyben ha jól emlékszem. Arra pedig azt mondták, hogy felszívódik, nem baj, hogy ott van. Pajzsmirigyemmel is minden rendben. Nekem még lelki vonalon kezdett elindulni az orvos, hogy jó lenne pszichológushoz járnom. Te valamilyen hasonló kiegészítő kezelést végzel? Masszázs, meditáció, akármi? :)
2021. márc. 30. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!