Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire lehet számítani fogamzásg...

Mire lehet számítani fogamzásgátló tabletta rendszeres szedésének abbahagyásánál?

Figyelt kérdés

Dióhéjban: 2 éve szedem a Mistralt. Rengeteg hangulatingadozásom, rendszeres fejfájásom lett tőle, több pattanásom, mint a szedése előtt, és híztam is. Ezzel nem összefüggő, de jelenleg van egy 5 cm átmérőjű cisztám is, amit 1 hónapja nézett meg az orvosom.

Felmerült, hogy abbahagyom a szedését, de nem tudom, mire számíthatok, sokáig pecsételő vérzés várható? Érdemes egyáltalán abbahagyni, ha úgy érzi az ember? Valaki járt már hasonló cipőben?

Természetesen a következő vizsgálaton kikérem az orvosom véleményét is a témában, egyelőre viszont jó lenne mások tapasztalatait is olvasni. Előre is köszönöm!



2021. márc. 31. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ajánlom hormonmentes csatornát youtuben ott van pont egy erről szóló videó. Meg egyéb más kérdésekre is hasznos. :) És sok másik ezekkel kapcsolatos témában is találsz választ ha szükséges.


Szerintem egyébként igen érdemes abbahagyni, főleg, ha úgy érzed, én is abbahagytam, mert ugyanígy nekem is szörnyű hangulatingadozásaim voltak, és erős szorongásaim, meg egyéb más tüneteim, nekem a libidómat nagyon durván tönkretette, és a gyógyszerre gyanakodtam, úgy éreztem már nem vagyok önmagam, mikor abbahagytam a szedését ezek elmúltak idővel.


Az hogy mire számíthatsz az utáni lévő időszakban, hát az nagyon-nagyon emberre változó, nincs két ugyanolyan eset. Van akinek nagyon hamar visszaáll a ciklusa és mindene, van akinek 1 évig is eltarthat (mint nekem), erősebb görcseim is voltak egy ideig mikor megjött, de olyanok, amik előtte még soha, viszont ezek elmúltak ahogy visszarázódtam idővel, most már rendszeresen mindig megjön 28-32 nap között, amíg visszaállt, volt olyan, hogy kimaradt, volt hogy 50. napra jött meg és hasonlók. Időt kell neki hagyni, hogy újra beálljon. Pecsételés sincs mindenkinél ezeket sajnos előre nem lehet megmondani. Hallottam én is olyat, aki abbahagyta és azonnal a következő hónapban már minden normálisan volt , megjött neki , rendszeres lett a ciklusa stb. Nálam meg ugye eltartott ez az egész 1 évig-másfél évig kb.

Szóval ezeket csak azért mondom, mert nehéz előre megjósolni és hogy lásd hogy sokféle eset van, de ha azt érzed helyesnek, hogy abbahagyd, szerintem hallgass magadra. Nekem is életem egyik legjobb döntése volt.

2021. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 2.5 évig szedtem fogamzásgátlót (lindynette 30). Az abbahagyása után 1.5 évig tartott, amíg lett normális ciklusom.

Addig hol nem jött meg 2 hónapig, hol meg 1.5 hónapja folyamatosan véreztem.

2021. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!