Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, PMS rosszullét: normális?

Lányok, PMS rosszullét: normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1-2 napja mintha mindenemre kihatna szinte a dolog.. Először nagyon megijdetem, hogy mi lehet ez a sok anomália velem, de eszembe jutott, hogy a 27. napomon vagyok.

Tegnap estére konkrét hasmenésem lett és ciki vagy sem, de előtte egy "rosszul sikerült" puki jelezte, hogy baj van. Konkrétan ilyen nedveseket pukiztam hasmenés előtt, nem is mentem messze a mosdótól.. A derekam úgy fáj, mintha izomlázam lenne benne, plusz olyan fáradt vagyok mint aki alig aludt az éjjel.

Viszont még nem vérzem!! Csak sok folyásom van. Ezek normális jelenségek lehetnek ilyenkor? Van itt, aki nagyon megérzi a mensi előtti napokat?



2021. ápr. 16. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

úh, nekem is ez szokott lenni, változó, hogy mikor mennyire erősen jönnek ki a tünetek. Plusz nagyon szorongó is vagyok, meg a hangulatingadozásaimmal teljesen kikészítem a körülöttem lévőket, de szerencsére csak 1-2 nap az egész. Emmellett én még görcsölni is szoktam előtte, mintha már meglenne, de nincs.

Oh, és mindig sósat kívánok, túlságosan is sósat. Ezt mondjuk nem értem, de hát mindent rá lehet fogni a hormonokra, ha cserébe vehetek csipszet :D

19L

2021. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Ha alapvetően nem szokott ilyen lenni, akkor azért legyél figyelemmel a következő alkalmakkor, hogy ismétlődik-e. Nagy vonalakban mindenkinél más a lefolyása.

Nekem is pl erős premens tüneteim vannak, egy bizonyos életkoromban időről időre hányás-hasmenés volt a kiindulás, mellé olyan görcsök, mint a szülésnél. Szervi oka nem volt, csak ezt húztam a kalapból. De ha eddig nem volt ilyened, és hirtelen a változás, érdemes megnézetni, hogy van-e oka. Egyszeri alkalom persze semmit nem jelent.

2021. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát néha annyi szokott lenni, hogy lazább széklet, vagy fejfájás, fáradtság, igazából ezek most erősebbre fokozódtak, annyit érzek.

De nem minden hónapban érzem, lehet tényleg változó az intenzitás. Emiatt egyre inkább fontolom fogamzásgátló használatát, mert a középidőm is megértem néha hasonlóképp.

2021. ápr. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!