Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a két gyógyszer egyszerre...

Ez a két gyógyszer egyszerre tényleg erős?

Figyelt kérdés
Ha menstruálok, akkor általában Curidolt és Apranaxot szedek, de nekem ez is kevés néha, nagyon erős görcseim vannak, nem tudom milyen gyógyszer lenne jó, hogy ne kettőt kelljen egyszerre szednem...hallottam, hogy ez a két gyogyszer egyszerre nagyon erős, tényleg az?

#Apranax #Curidol #Erős görcsölés
2021. ápr. 20. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Èn Apranax és Donalgin kombót szedek. Tudom, hogy nem egèszsèges, de endometriózisom van, műtét előtt vagyok, és elviselhetetlen a kínom
2021. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez összesen háromféle fájdalomcsillapító, ha jól látom, mivel a Curidol eleve kettő kombinációja. Görcsoldó hatása is van valamelyiknek? Ha nincs, akkor jobb lehet a görcsoldó+fájdalomcsillapító.


Vény nélküli görcsoldó hatóanyag a drotaverin, ezt sokféle néven megveheted, az áruk nagyon változó. Fájdalomcsillapítóból ibuprofennel szokták kombinálni, ami szintén vény nélküli, de mást is lehet mellé bevenni. Létezik erősebb görcsoldó is, de azok tudtommal vénykötelesek, tehát ha annyira görcsölsz, akkor orvossal kéne beszélned, hiszen úgyis kell recept. Ők azt is tudják, mit mivel szabad szedni.

2021. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Flector Ep rapid nagyon hatásos menstruációs görcsökre, de hosszú távon azért lehetnek mellékhatásai, vényköteles.
2021. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem csak a vényköteles fájdalomcsillapítók segítenek. (Analgesin Forte, Optalgin)
2021. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4, egyébként az Optalgin hatóanyaga már nem vényköteles, más néven biztosan kapható recept nélkül. Pár éve változott.
2021. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nőgyógyász írta fel évekkel ezelőtt a Curidolt, tramadol és paracetamol kombo, valószínű nekem is endometriózisom van, de még vizsgálnak, citologiat várom, addig ezt kell szednem, amit eddig is, a Curidol vényköteles ugye. kb 2-3 éve szedem a Curidolt és az Apranaxot együtt, de eddig nem volt ekkora probléma, hogy ne hatna...Flector egyáltalán nem hat, sem az ibuprofen, de elég rossz, hogy folyton kettőt kell szednem, sokszor menstruáció előtt is görcsölök, és mivel össze-vissza jön meg, így máskor is előjön a görcsölés, szóval elég sokszor kell bevennem a Curidolt és az Apranaxot.
2021. ápr. 21. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!