Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik hónapok óta a...

Miért késik hónapok óta a menstruációm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves vagyok, 13 éves korom óta menstruálok, de sosem volt igazán rendszeres. Voltam több nőgyógyásznál is de sosem mondtak semmi használhatót, szinte mindig a stresszre fogták, egy időben szedtem is stresszoldás céljából magne b6-ot a háziorvosom javaslatára. Most viszont már 4 hónapja nem jött meg, természetesen elmentem nőgyógyászhoz, de csak azt javasolta hogy kezdjek el fogamzásgátlót szedni, meg alapból is már egy majdnem 1 éves kapcsolatban vagyok, úgyhogy ebből a szempontból jó lenne ez a megoldás, de nagyon félek hogy a háttérben valami komolyabb baj lehet.. esetleg aki érintett pcos-ben el tudná mondani milyen tünetei vannak?

2021. ápr. 24. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
Covid??????
2021. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Február elején megkaptam az oltásokat mert egészségügyi iskolában tanulok. Az okozhatja?
2021. ápr. 24. 22:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy egy rendszeresen menstruáló nőnek 3 hónap kimaradás után kell orvoshoz mennie, de akinek nem rendszeres, annak akár több hónapig is kimaradhat.

Nekem az előző két hónap kimaradt sajnos, és tényleg a stressz miatt.

Elég gonosz "betegség". A lelki dolgaid ráadásul tényleg rámehetnek durván a testi működéseidre. Nekem az ekcémám is előjött...

Szerencsére ma megjött, és szerintem te se aggódj. Ha az orvos azt mondja, hogy nincs baj, akkor nincs (bár nem tudom mennyire megbízható orvoshoz jársz).

Fogamzásgátlót pedig csak emiatt ne kezdj el szedni! Oké, hogy megjönne havonta, de csak a gyógyszer hatására. Ez a szervezetednek nem tesz jót. Csak a gyógyszer hormontartalma miatt jönne meg. És ha abbahagynád, megint előjönne ez a probléma. Ráadásul ha egyszer gyereket szeretnél (nem itéllek el, ha nem), akkor is nehezebb egy rendszertelen menstruáció mellett próbálkozni.

Még várj egy kicsit, és csinálj valamit, ami lenyugtat. Én jógázni kezdtem, először én is azt hittem, hogy nem fog segíteni, de így 2 hét jóga után is érzem, hogy nyugodtabb vagyok.

Ráadásul döntsd el, hogy mi a fontosabb neked. Az egészség vagy a karrier?

Ha te is sokáig fent vagy, túlhajtod magad, esetleg sok a koffein, akkor ezeket gondold át, hogy valóban megér ennyit?

Ha pedig továbbra is félsz, akkor menj el egy másik orvoshoz, hátha elküld vérvételre, vagy tüzetesebben megvizsgál. Sajnos egy kis vashiány, vagy vérérzékenység miatt is lehet a menstruációddal baj. Durvább eset, ha a pajzsmirigyed, vagy pcos a betegséged.

Ha nem érzel semmit furát, vagy másat, akkor valószínűleg nem komoly betegségről van szó. Belső, lelki stressz és nyomás lehet rajtad. Ne aggódj, számos nővel ez van!

Hozzátenném még, hogy ez a koronás helyzet sem a legjobb lelkileg, és az időjárás is csak most kezd alakulni. Nyugodj meg, igyál egy teát, vegyél egy forró fürdőt, menj el futni, jógázz, sétálj, legyél a családdal.

És ami a legfontosabb:türelem. A tested nem egy gép, nem kell pontosan 28 naponta menstruálnod. Biztosan helyre fogsz jönni.

2021. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, valóban lehet ebben valami, egyetemre járok, már november óta itthonról tanulunk, mellette dolgozom, mindjárt itt a vizsgaidőszak úgyhogy sajnos tényleg kevés időm jut a kikapcsolódásra. Egy hónapja én is elkezdtem sokkal tudatosabban táplálkozni, illetve itthon napi szinten sportolok, hétvégén kirándulni járunk, és én is észrevettem hogy sokat segít, de már a párom is elkezdett emiatt aggódni, igazából ő hozta fel elsőnek hogy menjek mindenképp orvoshoz nem e valami komolyabb probléma lehet. De nagyon megnyugtatott a válaszod, köszönöm!
2021. ápr. 25. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Anno amikor a suliba "előadást" tartottak a lányok számára ott elhangzott hogy teljesen normális ha fél évig nem jön meg a menszesz...
2021. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!