Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elutasitottal-e, nemet mondtal...

Elutasitottal-e, nemet mondtal valamilyen orvosi beavatkozasra -sajat felelossegre-, es hogyan reagalt ra a doki ?

Figyelt kérdés
Ha a paciensnek joga van ehhez, akkor miert olyan negativak a reakciok ? En felelek a sajat testemert es nem kotelezo atadni ezt egy idegen kezebe ...

2021. máj. 2. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Oké, de akkor miért mész orvoshoz? Oldd meg magad, ha te úgyis jobban tudod...
2021. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
1: Azért, mert a diagnózist az orvos állapítja meg, ő mondja el a lehetséges kimenetelt. Ennek tudatában dönthet úgy az ember, hogy nem vállalja a beavatkozást.
2021. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem kell a th, édesmindegy, mi a dg.
2021. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Volt.

Injekciót akart adni és köszöntem szépen nem kértem.

Reakció? Ha nem, akkor nem. Vedd be ezt a gyógyszert.

2021. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Evekkel ezelott talaltak a mellemben egy csomot. A doki azonnal tovabbkuldott a foorvoshoz. Rendes volt a doki, megtapogatta, majd mintavetelnel megallt, es kerdezte, akarom-e. Mondtam, hogy mindegy megmondok, ugyis megcsinalja. Erre o: nem, nem, itt en dontok, es ha nemet mondok, nem csinalja meg. Van ilyen is :) (Amugy megcsinaltattam, szerencsere semmi gond nem volt.)
2021. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

*mindegy mit mondok

Bocs, elirtam. Elozo voltam :)

2021. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oxitocinos szülés gyorsítást. Egy órára rá megszületett a kisfiam.
2021. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer eléggé fájt a hasam, SBO-ra kerültem vele. Egy petefészekcisztám volt, amire közölte a doki, hogy holnap fekhetek is be, megműtenek. Mondtam, hogy inkább előbb megkérdezném a saját dokim, hogy feltétlenül szükséges-e. Nem szólt smemit, mondta, hogy rendben.

Megbeszéltem a dokimmal, szerinte nem volt indokolt a műtét, így nem mentem bele, jó döntés volt, csak egy bevérzett sárgatest volt, el is tűnt, ahogy megjött a menzeszem.

Azóta orvos lettem, előfordul, hogy a beteg nem akar valamilyen beavatkozást. Én nem szoktam erőszakoskodni, elmondom, hogy mi lehet a következmény, majd pedig aláíratom vele az "kórházi ellátás elutasítása" című papírt.

2021. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Törvény által biztosított alapvető joga minden betegnek elutasítani beavatkozásokat, gyógyszereket meg mindenféle kezeléseket. Ettől semmiféle hátrányba nem kerülhet és ettől függetlenül a többi, el nem elutasított ellátásokat is ugyanúgy meg kell kapnia. Elég komoly jogszabályok és nemzetközi egyezmények védik ezt a jogot, nyilvánvaló történelmi előzmények miatt. Egy erőszakos, tudatlan orvos vagy eü dolgozó komoly bajba kerülhet, ha ezzel nincs tisztában, vagy nem fogja fel ezeknek a jogszabályoknak a lényegét. De sajnos a betegek közt is sok a hülye, ahogy az 1-es válaszadó példája is mutatja.
máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!