Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos-nél van megoldas a...

Pcos-nél van megoldas a túlzott szőrnövekedés megszűnésére? Dieta és rendszeres mozgas segít benne? Vagy gyógyszer?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek endokrinológushoz. Eddig a nőgyógyasz látott ő mondta hogy valószìnű pcos em van. De ő csak fogamzasgátlót akart írni.

"Szerencsére" szőke szőr nő pluszba ahová nem nagyon kéne de ez is zavar, látni azért. Tud ebben segíteni majd az endokrinológus?

(Leszedni nem meren nehogy csak erősebben nőjön vissza)


2021. máj. 8. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a problémám, nekem családi előzménye is van a PCOS-nek, valószínűleg nálam is ez áll fenn, de még 2 hónapig nem derül ki a diagnózis.

Nekem fogamzásgátlót írtak fel, ami mérsékli a magas tesztoszteron szintet (Cypromix), ezt a PCOS-ben szenvedőknek szokták írni rövid ideig.

A szőrtelenítéshez, én nem ajánlom a borotválkozást, mert az tényleg erősíti úgymond a szőrt, de a gyanta után több hétig kényelmes marad, mert nem nő vissza hamar. Nekem annyira erős és zavaró, hogy felkar, alkar, teljes láb és a hasamon is gyantáznom kell (itt csak egy vonalban, a köldök környékén). Ha kezdő vagy, kozmetikus segíthet.

2021. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gyantától azért félek mert nagyon érzekeny a bőröm. Nem tudom mennyire latszódna a szám felett.

De már gondolkoztam rajta.

Köszönöm a válaszodat.

2021. jún. 28. 20:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Először én is tartottam tőle, de kozmetikus megoldotta és utána a következő kezelésig kibírom úgy, hogy csak a feltűnő szálakat szedem ki csipesszel
2021. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!