Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » STD szűrésre hol vesznek mintát?a

STD szűrésre hol vesznek mintát?a

Figyelt kérdés

Tudom, leginkább bőr és nemibeteg gondozóban. Néha nőgyógyászaton, és elméletileg(!) urológián is előfordulHAT.


De a Synlab vagy Corden laboratóriumok partnereinél (vérvételi pont) ilyenre képesek? Kimondottan molekuláris biológiai vizsgálatra (PCR) gondolok.


Ureaplasma, Mycoplasma, Trichomonasis, Chlamydia, Tripper


Ezeket ugyebár a cervixből veszik, férfiaknál húgycsőből



2021. máj. 12. 01:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Nyilván önköltséges vizsgálatra gondolok.
2021. máj. 12. 01:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem veszik le a laborközpontokban, neked kell vinni üvegben a humán váladék mintát.

Általában a nőgyógyász/nemibeteg gondozós intézi a beküldést, de van hogy odaadják a felcímkézett mintát és neked kell leadni.


Magadnak nem igazán tudod úgy levenni a mintát,ahogy kell, 3 helyről, megfelelő minőségben.

2021. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Voltam már szűrésen, s csak hugycsőből vettek. Persze a PCR teszt negatív lett (álnegatív,mert panaszok voltak, fájt is a mintavétel, és később ki lett mutatva,miután az akkori barátnőmnél megtalálták. Ez egy régi story már, most csak szűrést akarok)


Sajnos nincs citológiai kefém/vattapamacsom, és egyedül nem is tudom végrehajtani

2021. máj. 13. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!