Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan is van a menstruacio?...

Hogyan is van a menstruacio? Hany naponta jon meg, es meddig tart? Egyfolytaban folyik? Valaki vilagositson fel!

Figyelt kérdés
Fiu vagyok. A gyokerek kerem kimeljenek.
2010. aug. 23. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
28 naponta jön meg, elején erősebben vérzik aztán egyre kevesebb általában 5 (lehet 3 vagy akár 10 is) napig. Nem úgy kell elképzelni mint amikor megvágod magad és vérzik folyamatosan, ez "elhasználódott" vér, sötétebb színű.
2010. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Liz* ***** válasza:
100%
Ez teljes mértékben így van! De vannak lányok akiknek össze-vissza van, vagyis nem havonta 1x jön meg hanem lehet az havonta 2x v 2havonta. (én is ilyen vagyok, de az orvos szerint nincs bajom) egy fiúnak nem könnyű megismerni a női testet... :) :S
2010. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ne epp ezert kerdem! :D Fura de kivancsi vagyok ra :/ Koszonom hogy normalisan valaszoltatok! Ez mar nagy szo..
2010. aug. 23. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem folyik egyfolytaban, csak neha. Viszont olyankor sokaknak pl megduzzadnak a mellei es fajnak, vagy erkenyebebbek lesznek erintesre(negativ ertelemben), vagy felpuffadnak(marmint a hasuk), hasmenes, fejfajas, hanyinger, szedules, alhasi gorcsok, derekfajas, ezek mind-mind lehetnek a menstruacio kiseroi.. Szoval ha van baratnod, es epp megjott, akkor legyel vele meg figyelmesebb es elozekenyebb, mert nagyon szar tud lenni. (Tapasztalatbol beszelek; kepzeld el, hogy egyszerre megy a hasad, gorcsol a hasad annyira, hogy nem tudsz felegyenesedni(ez nem leirhato fajdalom, bar kicsit hasonlit a hascsikarasra, csak intenzivebb es egy picit lejjebb faj, illetve lehet olyan erzes, mintha a vesed sutogetne valaki, ami igazabol a petefeszek, de neked ez sokat nem mond gondolom:D) van hanyingered, faj a derekad, a fejed, feszulnek a melleid es puffad a hasad. Sok nonek, lanynak ez egy atlagos nap, amikor megvan nekik.)
2010. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
marmint epp megjott NEKI:D nem neked:D
2010. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kiegészítneném, hogy nem folyik egyfolytában. Például, ha huzamosabb ideig ülek és hirtelen felállok, akkor elönt, de ez van felkelésnél is.
2010. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 28 csak átlag. 25-35 napos ciklus normális.
2010. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Minden nőnél más a menstruáció. Nekem kb. 4-5 nap, és teljesen rendszertelen, pedig már 9 éve menstruálok. Volt, hogy az utolsó menzesz első napjától számítva 21 napra, volt hogy 35 napra jött meg. Nekem olyan mint bármelyik más nap, néha kicsit görcsöl a hasam persze, de van hogy teljesen elfelejtem, hogy megvan. Viszont két barátnőmnek is 7-8 napig van meg, és van hogy olyan rosszul vannak, hogy alig bírnak felkelni, sápadtak, hányingerük van, és folyamatosan görcsöl a hasuk. Nem vérzünk folyamatosan, de van, hogy egyszerre "kizúdul" egy csomó, de az sem annyira sok, csak úgy érződik.
2010. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a menstruáció ciklus,hónaponta jön meg,vagy 28 naponta,akinek már régótta van és beállt.

de a lányoknak,akik még nem rég kezdték,azoknak lehet két hónap,vagy egy hónap,mire megjön a következő ciklus.

általába8-10 napig tart a ciklus.Mindig folyik,gyakran cserélgetni kell a betétet,nehogy véres legyen a gatyád,és az elég ciki lenne. (velem már volt olyan,de akkora már szerencsére épp hazaértem,mert nem cseréltem gyakran a ,,pelust")és 1 óránként cserélgetni kell sajnos a betétet,nehogy átüssön,ahogy már mondtam először.


am ez téged mért érdekel?

2010. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ciklus=menzesz első napjától a következő menzesz első napjáig tartó időszak. Ne nevezzétek már a menstruációt ciklusnak...
2010. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!