Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért rendszertelen a menstruá...

Miért rendszertelen a menstruációm?

Figyelt kérdés

Rendszertelen a menstruációm egy jó ideje már és mellé még erősen görcsölök is!

12 éves korom óta menstruálok, most 16 éves vagyok

Egyszer már kezdett be állni de valaki történt és egyszer 39 napra jött meg és azóta szinte mindig ilyenkor jön és nem tudom miért?

Keresgéltem a neten ezek után de örülnek ha valami érett felnőtt megtudna ezzel kapcsolatba nyugtatni, mert már a velem egy korúaknak szinte mindenkinek beállt rendszeresre.

Anyukámmal beszéltük már a témát hogy elvisz orvoshoz hogy szedjék fogamzásgátlót de igazából nem nagyon szeretnék! A sok mellek hatás meg hat a májam se örülne neki! Ezért sem

Nemi életet élek,(anyukám nem tudja, de a barátom anyukája mindennel tisztába van) a barátommal de védekezzünk, a gumit pedig mindig ellenőrizzük.

Valaki aki eléggé felvilágosult ezzel kapcsoltban segítsen már😔 eléggé félek



2021. máj. 17. 13:29
 1/6 anonim válasza:
50%
Szánalomra méltónak gondolom, hogy ilyen a viszonyod anyukáddal. Feltételezem, hogy nőgyógyász már látott, ezt a kérdést neki kell feltenni.
2021. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Menj el nőgyógyászhoz,lehet vmi hormonzavarod van.
2021. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Ne szedj fogamzásgátlót! Jól latod a helyzetet, ha felírja a nőgyógyász, ne váltsd ki ha nem szeretnéd! Én sem akarok szedni soha, hiába erőltetik. Nekem 9 évesen jött meg először és 17 éves koromig rendszertelen volt. Már 15 éves koromban rám akarták tukmálni azt a mérget, hogy majd a hormontól jó lesz minden, de nem engedtem magam.


Azóta rendszeres lett. Nekem minden hónapban tolódik egy hetet, szóval 36-37 napos a ciklusom. A 39 nap normális ha egyébként rendszeres és nem másfél-2 hónap kimaradás van néha! Ne aggódj, nincs veled baj. Ha a nődoki nem mondott semmi rendellenességet (pl cisztát) akkor rendben vagy. Nekem is nagyon fájdalmas, első két nap be kell vennem 5 fajdalomcsillapítót. 7 napig tart nekem, szóval ezért is örülök, hogy a ciklusom is hosszabb, mert jha nem így lenne, 3 hetente menstruálnék egy hetet, ami pokol. De így 5 hetente egy hetet. Mindenkinél más, ez nálad nem utal rendellenességre, csak meg kell szoknod. Pl nekem 3-4 tamplon kell első 2 nap és ugyanennyi betét. Többi nap meg elég csak két tampon egész napra.

2021. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez semmikeppen sem jo.

Nogyogyaszhoz kellene menned, fontos, hogy jo orvost talalj, mert o biztosan nem fogamzasgatlot fog felirni erre a problemara. Aztan ha beigazolodik a baj, akkor egy endos dokit is kell keresni. Egyebkent pcos-gyanus sajnos.

39 napos ciklus akkor sem normalis, de meg a 36-37 se, ha egyebkent napra pontosan, rendszeresen jonne meg.

2021. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%

27-39 nap bőven jó. Hormonmentes videót nézd meg youtubon, ő is világosan kimondja, hogy a ciklus hossza egyénenként eltér, és nincs olyan hogy normális vagy nem normális. Van egy lag nyilván, az a 28 nap, de az emberek nagyrészének vagy ezen alul vagy felül van. Gyakoribb a nagyobb kimaradás.


Kérdező, szerintem ne aggódj, az előző ijesztget téged, de nincs bajod. Rendszeres rákszűrés attól még nem árt.

2021. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Konyorgom, ne magyarazzatok mar bele azt, hogy biztos nincs baja, es ez igy biztosan oke, mert nem biztos, utana kellene jarni.

Ki kell vizsgaltatni. Nekem is nagyon szuperul megfelelt az atlagosan 37-39 napos ciklus, meg az, hogy evente ketszer tuti kimaradt, egeszen addig, amig babat nem szerettunk volna. :(

Ha hamarabb megyek orvoshoz, akkor sokkal elorebb tartanek mar, hulye voltam.

2021. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!