Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha soha nem fogok tudni...

Ha soha nem fogok tudni kigyógyulni a hüvelyi gombás fertőzésből akkor sosem lehet nekem rendes kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Itt sokszor láttam, hogy egyesek szerint ha ilyen bajod van alul az egyenesen visszataszító egy kapcsolatban és egy egészséges kapcsolatban azért van szex, még ha nagyon nem szexmániás az ember akkor is néha jól esne. Na nekem évek óta van ez és csak tavaly kezdtem el magam kezeltetni, eddig semmi javulással.

Tüneteim: Erős pisiérzetű folyás ami krémállagú és szerintem büdös meg sárga foltot hagy a betéten, néha megőrülésig viszket a hüvelyem és már pirosra vakarom, egy oldalon hámlás indult meg ami ilyen fehéres hártya szerű, mindig "piszkosnak" érzem magam miatta, pisilés után mostanában mindig ahogy felállok és végeztem egyből érzem hogy folyik de nem a pisi hanem a folyás és ilyenkor egy betét elhasználódik és mehetek vissza a vécére, mindennap kell betétet hordanom mert amúgy sosem tudhatom hogy mikor ömlik belőlem és nem lesz nedves a bugyim ami kellemetlen...

Eddig 2 orvosnál voltam, előzőhöz azért nem mentem vissza mert eléggé lekezelő volt és nem volt kellemes első nőgyógyászati alkalom, második azért emberibb volt, meg normálisabban átvizsgált de neki meg nem tudtam minden gondomat elmondani olyan gyorsan leakarta tudni. Egyik se vett kenetet mivel szűz vagyok, de talán ezzel jobb diagnózist lehetne állítani bár mindkettő ugyanazt mondta és írta, hogy "hüvely heveny gyulladása"..kaptam mindenféle kenőcsöt, hüvelyi kúpot, szájon át bevehetőt de semmi pozitív változás, sőt mintha több folyás is lenne...

Nincs barátom, sosem volt szexuális aktusom így csak magamnak okozhattam valahogy ami évekig végig kísér és bosszant.

Igaz, hogy minden nőnek van egy normális mennyiségű folyása de ami nekem van szerintem nem normális.

Én leszbikus volnék, régóta tudom és érzem, hogy csak lánnyal lennék teljes. Sajnos eddig csak olyan lányokkal kezdtem beszélgetni akik csak szexért akarta találkozni de nekem nem csak szex kell hanem komoly és meghitt kapcsolat. Persze nem zárom ki a szexet se de nem 0-24ben lenne ez a téma értitek.

És mióta láttam ilyen válaszokat, eléggé elbizonytalanodtam és abba hagytam a társkeresést és addig nem is lenne érdemes randevúkat szervezni míg ki nem gyógyulok, de ha ez évekig is eltarthat?

Nagyon úgy érzem erre nincs remény a gyógyulásra, hisz 2.dokim is egyik ugyanazt a gyógyszert írta fel pedig semmi változást nem tapasztaltam.

Meg a testemmel se vagyok megelégedve, sok hibát követtem el, valamiért csúnyának tartom magam, hogy sosem leszek jó senkinek, kínosnak tartom ahogy elképzelem ha valakivel történne esetleg szexuális aktus velem..

Van még esélyem kigyógyulni ebből a szörnyű betegségből és találni társat? Úgy érzem sok időt elvesztegettem és már ilyen idősen nehéz lesz társat keresni. Van tanácsotok számomra? Már minden létező trükköt, otthoni gyógymódod bevetettem erre a gondra de semmi nem segít.

El vagyok keseredve, harmadszor is megcélzom szerintem a nőgyógyászatot de mások doktorhoz mennék, hátha most más gyógyszereket kapnék.

(24l vagyok)



2021. máj. 23. 00:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Jaj. Keress meg egy masik orvost megint. Megfognak gyogyitani.

Ha tudnad hany no hpvs, gombas fertozeses, tan meg nemi beteg is🤷🏽‍♀️

Sokaig huztad igy tobb ido mire elmulik

2021. máj. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1.Köszi.

Tudom, nem kellett volna ennyi ideig halogatni de eléggé be voltam tojva a nőgyógyászattól és a semmiért paráztam ennyit.

Csak lehet már nem fogom tudni megkülönböztetni ha normális lesz a folyásom mintsem a mostani, ha elmúlik a viszketés és a pisilés érzet és a hámlás persze.:D

2021. máj. 23. 00:42
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ilyennek gomba szokott az oka lenni. Azt meg a sok szénhidrát meg cukor fogyasztása segíti elő. Meg a tejé. Felejtsd el a cukrot, a sok kenyeret-péksüteményt meg a tejtermékeket, és vegyél recept nélkül kapható Canesten kombi hüvelytablettát-krémet, egy dobozban vannak, rá van írva, hogy kell használni, az applikátort szerintem hagyd, kényelmetlen. Ha viszont megint cukrosan érkezel, vissza fog jönni a baj.
2021. máj. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
étkezel
2021. máj. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Én 25 éves nő vagyok és 13 éves korom óta van hüvelygyulladásom. Engem a sok nőgyógyász tett tönkre, a fájdalmas vizsgálatok, műtét. Sosem lesz normális szexuális életem, mert egyszerűen nem tudom élvezni azt, ami neken fájdalmat okoz. Van párkapcsolatom, ez nem akadályoz meg.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nem vagy egyedül. A nőgyógyászok meg (tisztelet a kevés kivételnek) sz.rháiak.

Én azt mondanám, próbáld ki a Betadine hüvelykúpot, egyidőben beszedve a Femiflo szájon át bevehető gyógyszerrel (utóbbi vényköteles, de háziorvos kiírja). Ezek után pedig Lactofeel hüvelygél.

Párkapcaolatod lehet, csak akkor még jobban sz.rakodás az egész mert a kezelések közben nem lehet szexelni.

Egy alapos vérvétel és hormon kivizsgálásra meg menj el, mert ez lehet valami miatt van (pl. cukorbetegség). Sok sikert a gyógyuláshoz!

2021. máj. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Applikátort nem is használok.

sok cukrosat eszem az igaz de teljesen megszűntetni szerintem képtelen lennék :D. annyira megszokta a szervezetem főleg az energiaitalokkal is.

meg kenyér,sütemény, tejtermék ezekre hogy lehet figyelni minden nap?

2021. máj. 23. 00:48
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ez étkezésed okozza. Válassz, vagy folyás, vagy diéta.
2021. máj. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Uu. #5 vagyok, amióta bevezettem pár szokást már betét nélkül tudok lenni. :)

1. Illatmentes Sába intim mosakodót használok,

2. Teljes borotválkozás helyett csak bikinivonalat szedem le, többit trimmelem,

3. Ha mégis sok a folyás és megtehetem, egy nap inkább többször cserélek bugyit,

4. (Ez amit sokáig nem értettem de utólag rájöttem, hogy jó) Heti 2. irrigálok 2-3 deci kiforralt lehűtött vízbe teszek tejsavat (lehet kapni kész pezsgőtablettát)

5. Édeset stb. eszek, viszont próbálom egyensúlyba hozni hogy ne egyek egy nap több édeset, mint amennyi sósat/normális kaját. Sokszor észre sem veszed, mert a kávé, energiaital mind cukrosak.

2021. máj. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7.lehetséges.

meg észrevettem hogy egyes vékony betétekre is jobban kijön ez a viszketés.

pedig némelyik parfümmentes.

és néhány intim tusfürdő is lehet de nélkülük nem érzem magam tisztának sajnos. sima szappan az a kézi meg úgy kiszárít hogy csak na.

pedig évekkel ezelőtt volt olyan időszak hogy sosem volt ilyen gondom, hordhattam bugyit betét nélkül kényelmesen és nem kellett aggódnom, hogy egy folyás miatt átázok..nap végére is csak egy csepp volt szinte ma meg hát..legalább nem vagyok egyedül ezzel :)

2021. máj. 23. 00:59
 10/14 A kérdező kommentje:

hogy kell irrigálni amúgy?

barátnőm is ajánlotta meg itt is ahogy látom de még nem is hallottam ezt a szót nem hogy csinálni. nem veszélyes? mi a lényege?

2021. máj. 23. 01:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!