Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most megint mi lehet a baj a...

Most megint mi lehet a baj a mensimmel?

Figyelt kérdés

Gyermeket tervezünk a férjemmel, de egyszerűen olyan "kényes" a menstruációm, hogy az hihetetlen..

Egyébként cukorbeteg vagyok, és hashimoto-m is van, viszont évekkel ezelőtt életmódot váltottam, és szuper egészségesen élek. A cukrom álltalánosan 5-ös, 3-havonta megyek vércukor terhelésre, és pajzsmirigy vizsgálatra, minden tökéletes, szuper értékeim vannak, mint egy egészséges nőnek.

Nőgyógyászhoz évente járok, és pont most 1-hónapja voltam. Minden szuper. Semmi PCOS- erre gyanakodtam.

Ezen kívül még fogynom kell, de már leadtam 30-kgt. Még 10-et szeretnék, kórosan elvoltam hízva, most már egészséges a súlyom. Ennek megfelelően persze sportolok is.

Szedek vitamint is, most már terhes vitamint is.


Mégis, 5-napot késett. Pár hónapig beállt, de így is mindig lagymatag, egész életemben problémáim voltak vele.

Voltam már mindenféle nőgyógyásznál, meg hormon vizsgálaton, meg minden szir-szaron, és semmi!

Semmilyen nőgyógyászati problémám nincs.


A gond az, hogy így baromi nehéz meghatározni az ovulaciómat. A nőgyógyásznál pont ovulació közben voltam a múlt hónapban, direkt ezt néztük. Van ovulacióm, de ebben a hónapban nem sikerült meghatározni, hogy mikor van.


Van esetleg valami tippetek, mivel lehetne keretek közé szabni a mensim? Volt már valakinek így?



2021. máj. 26. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én hőmérőzök két éve, onnan tudom, hogy van ovulációm. Aztán a dokinak mondtam, hogy 3 éve sikertelenek vagyunk, mondta, hogy csináljak ovu tesztet, hát én csináltam idén egy ciklus alatt, de a hőt is mértem, és hát ugyanúgy jelezte, így többet nem csinálok LH tesztet, maradok a hőmérőzésnél. Peteérés van, tudjuk mikor, de nem jön a baba.

Legutóbb azt mondta a nődoki, hogy a férjemet is ki kell vizsgálni, mert nálam minden ok. Ha eddig nem volt a párod vizsgálva, akkor érdemes lenne ezen a vonalon is elindulni. Nekünk már folyamatban van, a női hormonok eredménye már megérkezett, eszerint is rendben vagyok.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredményeink vége, addig is diéta (IR-es vagyok), mozgás és vitaminok, ahogy eddig is, mindkettőnknek.

A menzeszed miatt írtam a hőmérő módszert és az LH tesztet. :)

2021. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kipróbálom a hőmérőzést kedves 1-es válaszoló, mert úgy néz ki hiába költök 3000 forintokat ovu tesztre.


A férjem is volt vizsgálatokon, de mi még nem próbálkozunk úgy a babával. Kicsit későbbre tervezzük ezt, olyan október környékétől szeretnénk mert akkor lesz a legideálisabb, akkor költözünk az új lakásba. De vele is minden rendben, az alap betegségeimet kivéve, minden klappol vele is, velem is. Igazából engem perpill még csak a menstruációm zavar, ami vagy van, vagy nincs, vagy ha van olyan halvány mintha csak pecsételnék, vagy 1-napig van meg és akkor mint a niagara...

Teljesen követhetetlen.

2021. máj. 26. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!