Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló váltása?

Fogamzásgátló váltása?

Figyelt kérdés

Jangee fogamzásgátlót szedek másfél éve. Eddig a 3 mg/0.02mgosat szedtem, viszont egy apróbb panasz miatt az orvosom javasolta, hogy próbáljam meg az "erősebbet", a 0.3ast. Azt mondta, ha nem válik be, akkor nyugodtan felírathatom (háziorvosom szokta felírni, mert a nődokim elég nehéz elérni) megint a 0.2est, nem mondott semmit amire figyelni kellene.Gondolkozom rajta, hogy a gyengébbet íratom fel megint, mert ez nem annyira jött be(gomba, állandóam éhes vagyok, romlott a bőröm). De eszembe jutott, hogy így egy erősebb után vajon fog rendesen védeni a másik?

Majd megpróbálom utolérni a dokim, csak kíváncsi lennék, hátha volt valaki így.



#Fogamzásgátló q
2021. jún. 7. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Es egy teljesen masik tipus nem johet szoba?

Egyebkent en 3 ev alatt szedtem 3 kulonbozo tipusut, 2 havonta kaptam el gombat, se elotte se utana nem volt ilyen problemam, ezert is hagytam abba (+a migrenek es 0 libido miatt).

Mondjuk terhes legalabb nem lettem, fel siker 😅.

2021. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Hányszor kell még elmondani a nőknek, hogy nem kell azt a sz.rt szedni? Teljesen tönkre teszitek a szervezeteteket, komolyan, kérdező, nem veszed észre?

Megéri neked, hogy szenvedj, megbetegítsd magad csak azért, hogy a férfi szabadon élvezzen? Szedje be a férfi! Te meg hagyd ezt abba, hidd el nem éri meg, lehet most még fiatal vagy, de lehet 40 évesen meghalsz trombózisban a fogamzásgátló miatt. Lehet lehurrogni engem, de én szeretném elmondani, hogy nem éri meg a fogamzásgátló szedés, természetellenes, káros a szervezetre, és nagyon sok szövődménnyel jár, és nagyon sok nő nincs tisztában a fogamzásgátló sötét oldalával. Főleg, ha a férfi beszéli, úgymond kényszeríti rá.

Kérdező, én azt mondom neked, hogy ne szedd, látod, hogy mennyi bajod van tőle, ha csak a szex miatt szeded, akkor húzz gumit a pasid farkára, de ne tedd tönkre magad a férfi élvezetéért.

2021. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2., nem kényszerít senki, van annyi eszem, hogy el tudom dönteni, mit akarok így 35 évesen. A párom is tisztel annyira, hogy elfogadja, akárhogy védekezünk. Sorolhatnám, miért szedem, de semmi közöd hozzá. Tudom, nem ideális a hormon, de ez van. A kérdésre nem válaszoltál, csak osztod kéretlenül az észt.
2021. jún. 7. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

#2: Jaj :) Szerintem felnőtt nő a kérdező aki az orvosával konzultálva tudott dönteni. Rengetegen szedik a környezetemben is és semmi bajuk. Sőt simán összejött a baba is nekik.

Bocsi az offért kérdező, de feláll a szőr a hátamon már az ilyenektől.


Amúgy én is 0,2-es Jangeet szedek 4 éve. Tényleg ennyit számít ha erősebbet kap az ember? 😮

2021. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Jól van kérdező, én szóltam. :)
2021. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4., nekem a 0.2esnek másfél év alatt egyedül az időnkénti gomba (talán háromszor) volt mellékhatása, semmi más. Mondjuk az is pont elég. A 0.3ast (mellékhatások) sokkal erősebbnek érzem, mondjuk én sosem szedtem előtte fogamzásgátlót, most is még fél évig kb. tervezem szedni és ennyi.
2021. jún. 7. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Köszi a válaszod!:)
2021. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!