Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek terhes?

Figyelt kérdés

Kimaradt egy havi menstruációm. Fogytam néhány kilót és ilyenkor ez szokott történi.

Ma reggel történt egy balesetem.. kiszakadt a gumi. Felhívtam a doktort esemény utáni tabletta miatt. Azt mondta nem írja fel, mert nem lehetek terhes, mivel kimaradt egy havi menstruációm. Kérdeztem, hogy magán úton ha felírom.. ? Azt mondta az orvos felelőssége, de teljesen etikátlan.

Azt tanácsolta jöjjek jövő héten (akkora kaptam időpontot) ultrahangra és akkor megnézzük egyáltalán terhes vagyok-e az elmaradt menstruáció miatt.

Akkor ugye már kiesem a 72 órás eseményi utáni időből.


Magánkórházban (utána kerestem, felhívtam) 20.000 forint, vásárlás esetén kiadják. Nem kell hozzá UH, se orvosi konzultáció, készpénzben vagy kártyával tudok fizetni és adják.


Mit csináljak?


2021. jún. 10. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha néhány kilótól kimarad akkor azért eléggé vékony lehetsz így is de a te dolgod, ha nagyon félsz írasd fel egy gyerek vagy egy abortusz több mint 20ezer.
2021. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Menj a sürgősségi nőgyógyászatra, ott fel kell hogy írják az esemény utánit. Max. ne mond hogy kimaradt előtte a menzeszed.
2021. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Első körben vsinálj egy tesztet, hogy terhes vagy-e a kimaradt menzesz miatt. Aztán ha negatív, írass esemény utánit.
2021. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Csináltam 2 tesztet miután kimaradt, május végén, mindkettő negatív volt.


Igen, vékony vagyok, kb. 45kg és 160cm


A normális súlyom 48-49kg, amikor a menstruációm is pontos.


Igen, nem kellett volna mondanom... sajnos.. de fölösleges én se szeretnék ilyen hormontablettát bevenni! Szeretnék bírni a dokiban.

2021. jún. 10. 13:56
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Csinálj tesztet MOST, hiszen most fontos, hogy meglévő terhességre akarsz-e bevenni esemény utánit. A májusi teszt lehetett korai is, ha késôbb volt a peteérés.
2021. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

En barmi aron feliratnam, mert hiaba maradt ki a mult havi, ha pont most volt peteeresed es amugy megjott volna, akkor cseszheted.

Inkabb az esemeny utani es annak mellekhatasai, mint az abortusz.

2021. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Gondolkodom .. Mert idén már a második lenne. Ezt a hormonbombát fölöslegesen nem szívesen adom be magamnak. Nem cukor..

Ha nem jött meg, akkor nem volt peteérésem.

A főorvos pedig gondolom nem viccből, vagy velem való kitolásból mondta hogy így fizikai képtelenség teherbe esnem - hogy április 23. volt az utolsó és most van június 10.

2021. jún. 10. 23:22
 8/17 A kérdező kommentje:
Vagy lehetek akár 6 hetes terhes is!
2021. jún. 10. 23:24
 9/17 anonim ***** válasza:
A peteérés mindig megelőzi a menstruációt. Attól, hogy egy kimaradt, még lehetsz terhes
2021. jún. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 évvel ezelőtt február közepén jött meg. Márciusban kimaradt,áprilisban pozítv terhességi tesztem lett.

Szóval én saját tapasztalatból cáfolom ezt hogy nem lehetsz terhes ha nem jött meg előző hónapban. Nyilván kicsi rá az esély de nem lehetetlen.

Egyetértek az előttem szólókkal. Csinalj egy tesztet és ha az negatív irass fel vagy a sürgősségi nőgyógyászaton vagy a mágánba gyógyszert.

2021. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!