Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fejenálláskor/kézenálláskor...

Fejenálláskor/kézenálláskor merre folyik a menstruációs vér?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindig is érdekelt tesiórákon, hogy van ez, de fizikán nyilván nem kérdezhettem rá erre a folyamatra. Én például utáltam anno ilyen gyakorlatokat végezni, amikor éppen megjött, nagyon kellemetlen érzés volt (szerintem, aki menstruál, annak nem lenne kötelező ezt csinálnia tesiórán).

Ilyenkor tulajdonképpen az (alvadt) menstruációs vér visszafolyik a hüvelybe? Vagy nem számít a gravitáció, ebben az esetben "felfelé" folyik és ugyanúgy történik minden, mintha az ember nem állna fejen/kézen?

Tudom, hogy nem szokványos kérdés, de eddig még senki, akit kérdeztem, nem tudta megválaszolni ezt. Légy szíves, ne írjatok hülyeségeket, tényleg érdekel ennek valamilyen tudományosabb (fizikai-biológiai) magyarázata. 19/L



2021. jún. 11. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A gravitáció vonzás irányába folyik. De amilyen rövid ideig kell fejenállni, kézenállni, csak nincs olyan peched, hogy pont akkor folyik ki egy nagyobb adag.

Tampont nem próbáltad?

Nincs lehetőség felmentést kérni? Amikor én jártam gimibe, ott havi egy alkalommal lehettek felmentve a lányok tesiórán igazolás nélkül.

2021. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

A vér nem tud a HÜVELYBE visszafolyni, mert nincs honnan - a betétböl nem folyik ki semmi.

Feltehetöen azt akartad inkább kérdezni, hogy a hüvelyböl a méhbe vissza tud-e folyni. Ez nem lehetséges, mert a méhszáj ehhez túl zárt a hüvely felöli irányból.

Elvileg az ilyen gyakorlatoknak semmii befolyása sincs a menzeszre, eltekintve attól, hogy a sport és az izommunka miatt a vérzés erösödik, de amíg "fordítva" vagy, addig a hüvelyben marad, viszont amikor újra talpraállsz, az összes elég egyszerre folyik ki és a betét nem biztos, hogy fel bírja olyan gyorsan szívni.

De a sport nem okoz semmiféle problémát egy nönek a menzesz alatt sem, ezért nem kellene kihagyni a tornaórát.

2021. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
2 nettó hülyeség. Nyilván van hatása a testhelyzetnek. Pl méhből folyhat ide-oda, nem jó helyekre.
2023. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!