Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ájulás esetén mi a leghatékony...

Ájulás esetén mi a leghatékonyabb segítség?

Figyelt kérdés

Olyan rosszullétre gondolok, ami pár mp öntudatlansággal, majd utána nagyfokú gyengeséggel jár. Ekkor már magához tér az ember, tisztán érzékel mindent, de jártányi ereje sincs egy ideig.


Te voltál már így? Vagy láttál mást ilyen állapotban?

Mi a leghatékonyabb segítség ilyenkor?


21L



2021. jún. 28. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lefektetni, a lábakat magasabbra tenni.

Ha teljesen magánál van (nem tud félrenyelni), akkor pár korty víz, illetve valami cukor. Szőlőcukor a legjobb, de bármi más is jó.

2021. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló mondja. Fektetni, lábat magasra emelni.
2021. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá nem állni körül túl sokan, jusson neki levegő. Az ablakot is érdemes lehet kinyitni, nagy meleg esetén legyezni az illető fejét, akár egy sima papírdossziével. Szűk ruházatot érdemes meglazítani.
2021. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem levegő, víz, valamilyen cukor, és ha lehet vízszintbe helyezkedés. Ilyen esetekre igyekszem vizet és szőlőcukrot magamnál tartani, mert azzal meg is tudom előzni az ájulást.
2021. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Munkavedelem ***** válasza:
100%
4-esnek válaszom: fontos, hogy,a víz, cukor, stb., nem a fekvéssel egyszerre! Hanem amikor már biztonsággal tud ülni.
2021. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Köszönöm a kiegészítésedet, ez nekem is hasznos lehet.

(4-es)

2021. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"Ilyen esetekre igyekszem vizet és szőlőcukrot magamnál tartani, mert azzal meg is tudom előzni az ájulást."


Amennyiben az ájulást az alacsony vércukorszint váltja ki. Ha keringési elégtelenség (az agy átmeneti vérellátási zavara) okozza, akkor nem segít. Ilyenkor itatni, vagy cukorkát a szájába nyomni annak, aki még nincs stabilan magánál, életveszélyes lehet. Sőt egyáltalán nem itatunk-etetünk senkivel semmit addig, amíg nem tudunk vele kommunikálni. Ha valaki rendszeresen van ájulás közeli állapotban (pl serdülőknél gyakran előfordul), akkor a legfontosabb, hogy a korai jeleket felismerje, és ilyenkor idejében leüljön (pl egy iskolai ünnepségen is, akár a földre, ha más megoldás nincs, vagy buszon a busz lépcsőjére, ha nincs hely).

2021. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ájultam már el de semmi köze nem volt a vércukorhoz, csak rosszul volta (endometriózis) és még összecsaptak felettem a hullámok...

23 N

2021. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!