Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 hete tart a menstruációm,...

2 hete tart a menstruációm, kedd reggelre van időpontom nőgyógyászhoz. Meg tud vizsgálni ha addigra sem múlik el teljesen?

Figyelt kérdés

A várt menstruáció előtt 1 héttel (a ciklus 21.napjára) megjött a menstruációm, szokásosan görcsölt a hasam. Amikor észrevettem hogy megjött kevés vér volt csak reggel, viszont utána egész nap semmi nem jött. Aztán inkább ilyen barnázás volt, néha egy kis vér is jött. Ez tartott 1 hétig, majd az esedékes menstruációkor beindult a dolog, normális mennyiségű menstruációs vér.

Jelenleg sem múlt még el, de már ismét inkább csak barnás folyásom van.

Egyébként már egy jó ideje bő hüvelyi folyással is küszködök. Használtam kúpokat, orvos által javasoltat is de nem használt.

Foglaltam időpontot egy jó nőgyógyászhoz, de ha keddre nem múlik el teljesen meg tud rendesen vizsgálni? Vagy mondjam le és várjak míg teljesen elmúlik?

Akinek volt már esetleg hasonló, mi volt az oka?



2021. júl. 3. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
meg
2021. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem most kellene menni, hanem, ha elmúlik. Citológiai mintát ha vérzel nem tud levenni. A menstruációt megelőző hosszas barnázás progeszteron hiányra utal, erre 3-21 napi vérvétel kellene.

DE, ha ez egyszer fordul elő felesleges vizsgálni, akkor probléma, ha rendszeres, illetve ha babát szeretnétek.

2021. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Keddre már vérezni nemhinném hogy fogok, már most is inkább a menstruáció végén jellemző barnás folyás van. Ha barna folyás lesz még egy kicsi akkor sem tud citológiai mintát venni?
2021. júl. 3. 19:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem, ami nálad barna folyás, az mikroszkóp előtt piros paca.
2021. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták hogy közvetlenül menzesz után nem lehet citológiát csinálni mert nem lesz pontos az eredmény. Esetleg megmondja higy mikor menj vissza vagy beutal hormon vizsgálatra. Bár azt ha eddig nem volt ilyen problémád nem tudom hogy fog-e csinálni. Ha sokszor van ilyen akkor valószínűbb.
2021. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen. Ugyan igy ket het után mentem el orvoshoz.

Mondjuk én vereztem még es fajt a hasam is.

Nagyon kedves volt, mondta, hogy tudja, hogy kellemetlen de muszáj megvizsgalnia.

Kiderült, hogy eléggé kinyilt mehszajam. Azt mondta elofordul. Nagyon sok minden befolyásolja

, mar az is elég, ha kicsit idegesebb vagy, izgulsz vmi miatt, náthás leszel vagy hasmenéses..ezer féle dolog, szerencsére a legtöbb bagatel. Kaptam valami cseppeket, ami ossze huzza. Par napig kellett bevennem belőle, de mar a második nap sokkal jobb lett a helyzet. Mikor vissza kellett mennem, akkor vett keretet, de csak a szokásos szureshez, nem emiatt. Telefonon hivott, hogy "p2 minden rendben".

2021. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
* kenetet
2021. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!