Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők, tudtok véleményt...

Lányok, nők, tudtok véleményt mondani, vagy tapasztalatot arról, hogy lehet e gond hosszabb távú fogamzásgátló szedés miatt?

Figyelt kérdés

Szóval elég hosszú ideje (lassan 8 éve) szedek fogamzásgátló tablettát,kisebb-rövidebb megszakításokkal,kezdve a Diane 35-el (ami már tudom,h nagyon káros), pár éve pedig Yadine-t. A probléma az,h tavaly a nőgyógyászom mondta,h nem e gondolkozom el azon, abbahagyjam,mert előfordulhat,h a régóta tartó szedés miatt túlságosan megtelik vele a szervezetem,és esetleg gond lehet a gyerekvállalásnál később..:S Meg is ijedtem,akkor abba is hagytam,majdnem 1 évre,de nemrég újból elkezdtem,mert problémás volt nélküle. Ma újból voltam a dokinál,és ma is előhozakodott ezzel a problémával,h lehet nem teszem jól ha szedem...De más fogamzásgátlást nem szeretnék,de azt se,h gond legyen belőle.

Örülnék a válaszoknak,ha tudnátok segíteni! Köszönöm előre is! 23/L


2010. aug. 26. 22:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nővérem is Diane-t szedett több évig. Édesanyám gyógyszerész, ő mondta neki, váltson, mert az nagyon erős, de nővérem nem hagyta abba... Mikor a férjével gyereket szerettek volna, akkor az abbahagyás után egy évig nem volt menzesze, hormonkezelésekre kellett járni, mire nagy nehezen összejött a baba (a hormonoktól persze jól meg is hízott). Utána nem szedett fogamzásgátlót, és mikor a második gyereket tervezték, egyből összejött!
2010. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Első voltam...

Egyébként ma már nagyon szuper fogamzásgátlókat lehet kapni, kevés hormonnal, de a Diane pont nem az! Mint írtam, édesanyám gyógyszerész és ő aztán tényleg sokat tud iylen téren! Ennek ellenére, én nem szedem, bár én is évekig szedtem, de azt, amit anyum hozott, nekem nem is volt semmi probléma a gyerekvállalással és a menzesszel!

2010. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a tabi abbahagyása után nem indul újra a peteérés. Mikor egy évre abbahagytad, milyen volt a vérzésed? Megjött mindig normálisan?

Amúgy ha már az orvos is azt mondja, jobb lenne ha hagynád, akkor lehet benne vmi, nem gondolod?

2010. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Diane nem rossz gyógyszer, csak arra kellene használni, amire való. Ugyanis elsősorban nem fogamzásgátló, csak a mellékhatása az. Hormonális problémák kezelésére alkalmazzák.
2010. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló. Megkérdeznéd anyukádat a Milligestről mi a véleménye és megírnád nekem?:) Érdekelne nagyon.
2010. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,azt tudom h a Diane-nak csak a mellékhatása a fog.gátlás,és én se azért kezdtem el anno szedni,hanem az arcbőröm miatt.Kb.4 évig szedtem,ekkor hallottam róla,h nem jó,elég veszélyes,és abbahagytam,és kb. 1 év szünet után váltottam a Yadine-ra,ami úgy tudom elég kevés hormontartalmú,ezért nem olyan ártalmas. Amúgy amikor abbahagytam,tényleg nehezen és rendszertelenebbül jött meg,és ezért is mondta azt a doki,h ez utal arra,h már sok a szervezetnek...De ellenben a tesóm megkérdezett egy másik dokit eről,aki azt mondta,h a Yadine-t sokáig lehet szedni,gond nélkül...Hát,nem tudom,eléggé el vagyok bizonytalanodva.Köszönöm az eddigi válaszokat,és várom a továbbiakat!
2010. aug. 26. 23:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Én januárban 5 év után hagytam abba a gyógyszerszedést ( 3,5 év Diane-35, majd 1,5 Cypromix) , de semmi gondom nem volt utána - rákövetkező hónapban ugyanúgy megjött a mensesem, annyi különbséggel, hogy most 28-36 nap között van a ciklusom, de már a második gyógyszer nélküli ciklusban volt peteérésem( barnás pecsételésből tudtam) ami viszont gyógyszerszedés előtt sosem volt tapasztalható... érdekes, én többektől hallottam, akik nehezen estek teherbe, hogy az orvos azt javasolta 1 évig szedjenek gyógyszert, mert utána ha abbahagyjákjobban beindul a peteérés - de szerintem ez egyénfüggő nem lehet álltalánosítani! A Diane-ről egyébként csak az utóbbi 2-3 évben találták ki ,hogy mennyire rossz, előtte mégkiskorúaknak is felírták, merthogy nem káros... nem szabad mindet elhinni, a gyógyszerészek sajnos sokszor pénzorientáltan nyilatkoznak ( nem bántásként írom, nehogy megharagudjon bárki!)
2010. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is diane35-t szedek 1,5 éve. 1-2 hete elkezdett zsibbadni a kezem, lábam. Elmentem háziorvoshoz, elküldött laborba, most ennek várom az eredményét:)

Közbe meg trombózis elleni gyógyszert szedek....

2010. aug. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Első vagyok...


A Milligest-tel nincsen gond :-)

2010. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöööm.:) Nagyon kedves vagy, hogy megkérdezted.
2010. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!