Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős vérzés miatti vészes...

Erős vérzés miatti vészes vashiányra és vérszegénységre megoldás a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Voltam két nőgyógyásznál emiatt és mindkettő a tablettát javasolta megoldásként. Az egyik magán volt, ő elküldött Leiden mutáció vizsgálatra. Ha az negatív lesz szerintetek érdemes elkezdeni szednem a fogamzásgátlót?

Hiába szedem a vaskészítményeket, mert úgyis olyan erős a menzeszem, hogy lecsökken utána ismét. Ez már évek óta így megy és már nem állapot.



2021. júl. 6. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Endokrinológusnál voltál ? Érdemes azért egy teljes hormonképet készíttetni 3 és 21 napon és egy részletes kivizsgálás mielőtt tablettát kezdesz el szedni, mert számos komoly mellékhatása lehet pl: trombózis. Ha ezek meg voltak és minden rendben van, de a vérzés marad akkor persze én elfogadnám a gyógyszert.
2021. júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem voltam. Rendben, köszönöm szépen!
2021. júl. 6. 17:05
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Pont a trombózis miatt néztek leiden mutációt... Egy endokrinológus mégis mit néz ezen? Ha rendben van a ciklusa, akkor nyilván olyan hatalmas gond nincs a hormonjaival. A fogamzásgátló meg gyengíti a vérzést, így nem lesz verszegény. Az orvosnak igaza van.
2021. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindent. Hormonális problémával oda is el kell menni, ami a 3 és 21 napos vérvételből derül ki...de okozhatja pajzsmirigy, mellékvese probléma, magas ösztrogénszint, vagy alacsony progeszteron. De még tudnám sorolni, nem véletlen kellene elmenni endokrinológushoz is mert a nőgyógyász mellett ő az aki komolyabb hormonproblémákkal foglalkozik. Lehet beszedi a gyógyszert, de gyereket akar később valamit nem vesznek észre és kész a probléma hosszútávra. A fogamzásgátló nem megoldás, ha van egy lappangó problémája csak elnyomja. Ha meg vannak a kivizsgálások és nem találtak semmit akkor rendben van. De hosszútávon többet árthat egy kezeletlen probléma mint segít egy fogamzásgátló, főleg úgy hogy alapvetően még az alap vérvételen sem volt a kérdező, amit egy fogamzásgátló felírása esetében illik azért megtenni.
2021. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy probléma jellemzően nem erős vérzést okoz, hanem rendszertelent, és a hazior is is ki tud írni egy tsh vizsgálatot. Ösztrogén dominanciával (ami egyébként csak egy manapság divatos szóösszetétel) mit csinálnak ugyan? Vagy alacsony progeszteronnal? Pótlást maximum, ami a gyerekvállalásig indokolatlan. A fogamzásgátló legalább a nem kívánt terhesseg ellen is véd....


Erős vérzést jellemzően nem hormon probléma okoz (kivéve menopausa környékén), hanem vagy strukturális eltérés (myoma, adenomyosis), vagy amire sokan nem gondolnak, pedig ezerszer indokoltabb lenne, mint egy hormon vizsgálat, az a hematológiai eltérés. A von willebrand betegség pl. Elég gyakori és sokszor okoz bő vérzést.

2021. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

TSH-m 3,1 lett. Arra a háziorvos asszisztense meg a magán nőgyógyász is azt mondta, hogy jó.

Egyébként mindig rendszeres volt a menstruációm és pontos is, időnként 1-2nap csúszással.

2021. júl. 7. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor hematológiára menj el még.
2021. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2021. júl. 8. 07:00
 9/11 A kérdező kommentje:

Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, de ugyanolyan erős maradt a vérzésem. Már a harmadik levélt fogom elkezdeni szedni.

Mitől lehet, hogy nem változott semmit? :(

2021. aug. 30. 16:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mondtam..endokrinológus. Mert a fogamzásgátló nem fogja megoldani.
2021. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!