Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezzel érdemes dokihoz menni?...

Ezzel érdemes dokihoz menni? Szinte egyre ritkábban menstruálok. 16/L

Figyelt kérdés

11 évesen jött meg először, és azóta nem állt be, talán egyetlen egyszer volt olyan, hogy 28 napra jött meg, a többi ciklusom mind random 29-50 napos volt. Arra gondoltam, hogy esetleg a stressz, mert nagyon, de nagyon stresszes típus vagyok, ha nem a suliban, akkor éppen itthon anyám miatt.

Na most elég fura volt az utóbbi pár hónapban: Megjött március 22-én, áprilisban semmi, május 17-én újra megjött. (tehát 56 napra, ilyen hosszú ciklusom addig még sosem volt) A májusi szinte csak pár csepp barna volt, amihez ha tudtam volna, csak tisztasági betétet veszek, vártam, hogy felerődsödjön, de semmi, még fájdalmas sem volt. Jó, itt rámondhatjuk, hogy akkor kezdődött a jelenléti oktatás, és stresszeltem, oké.

Júniusban semmi, és ma, 12-én jött meg újra, pedig most aztán a nyári szünetben tényleg nem stresszeltem.


Igen, tudom, mindenki azt mondja, hogy normális, ha nem áll be, akár 20 éves korig is, de engem már baromira zavar, és nem tudom, ez még normális-e. Azt se bánnám, ha soha többé nem jönne meg, csak az zavar, hogy kiszámíthatatlan.

Még pár infó, ami fontos lehet: 165 cm vagyok, 55-57 kg, szűz, nem voltam még nőgyógyásznál, szóval nem szedek semmit.

Szóval lányok/nők, bocsi, hogy hosszú lett, de már nagyon idegesít, írnátok pár tapasztalatot esetleg, ha van?

A privátokat megnyitás nélkül törlöm, szóval ha valami fétises fäsz verni akarja rám, ne erőltesse.


2021. júl. 12. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes igen. Inkább valami hormonprobléma lehet szerintem mint stressz.
2021. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kedves kérdező, privátot nem csak a fétises ember ír neked hanem írhat olyan aki csak négyszemközt akar veled beszélni. Ha ez neked nem tetszik húzzál el.
2021. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Oszt' hova? Aki "négyszemközt" akar velem beszélni, az 99%-ban segítő szándéknak álcázza az üzenetét, aztán jönnek a "szoktad ott lent borotválni magad?" jellegű kérdések. Kösz, erre nem vagyok kíváncsi, azért írtam ki ezt a kérdést, hogy itt válaszoljanak, egy anonim oldalon szerintem nincs semmi, amit olyan nagy titokban kéne megbeszélni.


Az #1-nek viszont köszönöm a választ!

2021. júl. 12. 15:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen menj orvoshoz.

Itt azon van a hangsúly, hogy 5 év alatt nem tudott beállni rendesen. Nekem is 11 évesen jött meg és első ciklustól kezdve pontosan jött minden hónapban.

Én jó tanácsként annyit írnék még, hogy sok orvos erre a problémára nagy "szeretettel" ad fogamzásgátlót. Na erről azt kell tudni, hogy valóban ciklust fog csinálni, de az nem rendes ciklus lesz, hanem azért fogsz vérezni, mert a szünetben nem kapja a hormont a szervezeted és leesik a hormonszint. Ez csak elfedi a problémát átmenetileg, megoldani nem fogja, még ha úgy is tűnik.

Ezt csak azért írtam le, mert én 5 évig szedtem fogamzásgátlót és ha tehetném visszacsinálnám az egészet és örültem volna, ha anno elmondta volna nekem ezeket valaki.

ui: a fogamzásgátló egyébként nem ördögtől való, de megoldani nem fog semmit, csak elfedi a gondot:(

21/L

2021. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még annyi kérdésem lenne, hogy mit fognak ott velem csinálni? Mennyire vizsgálnak meg szüzen?
2021. júl. 12. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom, hogy szűzen milyen vizsgálat lesz, én utána voltam az első vizsgálaton. Viszont azt tudom javasolni, ha teheted magánba menj mindenképpen, ott lényegesen kedvesebb lesz a doki, illetve ha tudsz akkor olyanhoz, akit valaki ajánl és ne csak látatlanban, mert akkor érhet kellemetlen meglepetés.

Nem tudom hova valósi vagy, Szegeden tudok neked ajánlani orvost, akiről bár nem személyes tapasztalatom van, de ismerőseim szerint jó orvosok.

2021. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Négyes voltam, ez lemaradt
2021. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szegedtől messze lakom, de kaptam már ajánlatokat, köszi mégegyszer!
2021. júl. 12. 20:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!