Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátcserjéről tapasztalatok? ...

Barátcserjéről tapasztalatok? Tényleg "hízlal"? Matcha tea is jó helyette a hormonokra?

Figyelt kérdés

46 éves vagyok .1-2 éve van egy kis makacs súlyfelesegem (170 /67kg) 55 akarok lenni, de ez egy dekát nemozdul! Tulajdonképpen egészségesen élek. Mozgok, néha edzek ha időm engedi, nem "zabálok" nem eszek nehéz, zsíros ételeket,stb.. és mégis.

Ahajam minőségével is küzdök évek óta. Elvékonyodott, törik,hullik. Bár legalább nő mit az őrült és nem őszül.

Kétdologra tippelek: vagy ahormonjaim szórakoznak, vagy esetleg a vérnyomáscsökkentöim tesznek bea súlyomnak (Nevotens, Valzartan)

Vitaminokat szedek rendszeresen.

Azt hozzá kell tennem, észrevettem, hogy a vrnyomásom a ciklusommal változik. Mensi alatt a legmagasabb. Ez erősíti a gyanum, hogy a hormonok...

Orvosoknál jártam eleget, nem lettem okosabb :/

Hasramtéssel felirnak valamit, vagy másikhoz küldenek.

Leírások alapján kevés lehet a progeszteronom és relativ magas az ösztrogénszintem. Erre utal állítólag a mensi elötti, utáni, napokig tarto barnázás is.

Most azon gondolkozom, mivel lehetne mindezt megprobálni helyrebillenteni.

A barátcserje jo lenne progeszteronra, de valahol olvastam, hogy sok mellékhatása lehet, nem jo a májnak, hizlalhat. A matcha tea fogyaszt, de nem irják, hogykifejezetten jo lenne progeszteron hiányra.

Van valaki hasonlo problémákkal talált megoldást, esetleg az emlietett gyógynövényekkel van tapasztalata?


2021. júl. 15. 08:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Valami jobb nőgyógyász kellene vagy endokrinológus, aki alaposan kivizsgál és ír ki hormonpótlást. Ösztrogén dominanciád van és lehet a pajzsmirigyed sem százas.

Nekem klimaxos tünetekre semmit nem értek a gyógynövények, csak a hormonpótlás.

2021. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!