Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eddig sosem görcsöltem menstru...

Eddig sosem görcsöltem menstruációnál, de az elmúlt 3-4 hónapban az első napon iszonyúan fáj a hasam. Mitöl lehet? és mit csináljak hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés
nagyon félek hoy megkezdődik a suli és ott leszek rosszul. ez nem egy szimpla görcs, egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal. légyszi segítsetek
2010. aug. 28. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még suli előtt menj orvoshoz!
2010. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez előfordul és teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor jelenik meg. Mindenesetre legyen nálad minig görcsoldó. Van aki szerint a mozgás használ, van aki szerint a meleg, ha nagyon rosszul vagy, haza is lehet menni az iskolából. Ha nem viszolyogsz nagyon a gyermeknőgyógyász gondolatától, esetleg érdemes elmenni, ha eddig nem volt egy jelenség, de most megjelent, hogy nincs-e szervi oka.
2010. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
énis igy vagyok:Sha menzeszelek egyszerüen annyira szarul vagyok h hányok meg megmozdulni sem birok.mindig van nálam cataflam és ha megjön egyből veszem befele.ez egy nagyon jó fájdalom csillapító.
2010. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nálam is ez van. Sajnos annyira rosszul szoktam lenni az első nap, hogy felállni is alig bírok, mert rögtön rám jön a hányinger, ráadásul a hasam is rettenetesen görcsöl. Mindent próbáltam már, a mozgástól kezdve, a meleg vizes palackig, de nem sokat használt. Ha otthon vagy (mint pl. most a nyáron) akkor még talán ki tudod bírni gyógyszer nélkül, de az iskolában elég nehéz. Ha épp otthon vagy, akkor szerintem olvass, mert az valamennyire eltereli a gondolataidat, és így kevésbé érzed a fájdalmat. Legrosszabb esetben pedig marad a gyógyszer.
2010. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tudod kezelni, hogy amikor tudod, hogy megfog jonni, akkor mar elotte elkezdesz gyogyteakat inni pl.

nagyon jo a kamilla, cickafarkfu tea.

Ezeket mar napokkal elotte elkezded fogyasztani, akkor eltudod kerulni a fajdalmat.

Vagy pedig gorcsoldot veszel be.

2010. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Carena ***** válasza:
A Meristin tabletta kifejezetten menstruációs görcsökre van! Én ezt szoktam beszedni! Nagyon jó!!!!!!
2010. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. általában ugy vészelem át ezeket az órákat hogy megpróbálok elaludni,ami menni is szokott mert addigra már kisirom az egész szemem. akkor a gyógyszert már elötte is belehet venni,, mert én csak akkor szoktam amikor már fáj a hasam mert reménykedek hogy nem fog, de aztán mégiscsak.sajnos.
2010. aug. 28. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első 1-2 évben nekem én sem voltam olyan rosszul.Persze szokatlan volt,a görcs és azt hittem én most nagyon rosszul vagyok.Ilyenkor anyu mondta,hog vegyek be egy no-spat és jobb lesz.

Aztán 1-1,5 éve már nagyon erősen görcsölök.

Egyszer majdnem elájultam.Szerencsére nyár volt és éppen itthon voltam.Mentem ki a konyhába inni meleg teát és a folyosón majdnem összeestem,megfogtam a falat és lassan leültem.Ott ültem kb. 10 percig,mire fel mertem állni,félten nehogy baj legyen.


Azóta úgy járok iskolába,hogy a tampon,betét mellett ott van 3 no-spa és 2 algopyryn.Azért van nálam ennyi gyógyszer,mert előfordult hogy barátnőm otthon hagyta és megjött neki.Láttam milyen rosszul volt és adtam neki gyógyszert,én is jártam már így:(

Én úgy szoktam csinálni,hogy amikor észreveszem,hogy megjött rögtön beveszek egy no-spát.Ha olyan tanárral van óránk akkor akár órán is iszok egy kortyot,hogy be tudjam venni a gyógyszert:)

Aztán ha 2-3 óra múlva is nagyon rosszul vagyok,akkor beveszek egy algopyrynt.Ezután általában kibirom hazáig.Otthon ebéd után ( már amikor tudok ebédelni) iszok melegteát és lefekszek aludni.

Tavaly suliba csináltam olyat,hogy még langyos volt a tea és odatettem a hasam aljára,hátha jobb lesz vagy.Vagy levettem a pulcsit és összegombócolva a hasamhoz szorítottam.


Egyszer rákérdeztem a gyerekorvosomnál,hogy ez normális-e.Azt mondta,hogy a menstruáció jelentkezése után is változunk még,ezért változó,hogy mikor mennyire görcsölünk.Lehet,hogy valaki eleinte egyáltalán nem görcsölt,pár év múlva pedig nagyon.Vagy fordítva.


15/L (egyszer olyan rosszul voltam,hogy bealudtam ének órán:D)

2010. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Amikor még nincs semmi bajod, akkor ne vegyél be gyógyszert, mert azzal megszüntetni kell a panaszokat. Megelőzni nem lehet!
2010. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én sem görcsöltem az első 2-3évben,azóta majdnem minden hónapban.A nőgyógyász azt mondta,hogy 2 lehetőség van a görcsök megszüntetésére:fogamzásgátló szedése, aki nem szed, annak erős fájdalomcsillapító.Ha a gyomrod bírja, akkor pl. Cataflam (háziorvos felírja), ha fáj tőle a gyomrod, akkor natúr joghurtot vagy kefírt igyál a gyógyszer után. 22/L
2010. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!