Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kisbabát tervezünk, és így...

Kisbabát tervezünk, és így vérvizsgálatra küldtek. Minden eredmény tökéletes, csak a tesztoszteron szintem 4,94 nmol/L, ami a dokinőm szerint a normális duplája. Rámíjesztett, hogy nehezen fogok teherbeesni. Van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy sok nőnek van, vagy volt ilyen eredménye, és ennek ellenére sikerült a baba hamar. Ja, és a labor menszesz előtti napon volt, amikor is a hormonszintek eléggé megváltoznak a normálishoz képest...
2008. dec. 9. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A tesztoszteron szint önmagában nem befolyásolja a terhességet. Vannak azonban olyan genetikai rendellenességek, melyek tünete a meddőség és a fokozott férfihormon-termelés. Ilyen, pl. a policisztás ovárium szindróma (PCO) és a veleszületett mellékvesekéreg túltengés (kongenitális adrenális hiperplázia = CAH). A tesztoszteron egyébként a legkevésbé informatív férfihormon. A számos férfihormon között másokat kellene megvizsgálni ahhoz, hogy pontos következtetéseket vonjanak le.
2008. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

próbálkoztatok már amúgy a kisbabával és nem jött össze azért mentél vérvizsgálatra hogy miért nem jön össze?

Ha igen értem, de ha nem akkor meg próbálkozzatok ne vizsgálatra menjetek.

Persze az is más ha esetleg te vmilyen betegség, vagy régi betegség miatt mentél előbb vizsgálatra hogy tudd hogy jó esélyeid legyenek a babára, babának.

2008. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom küldött el vérvizsgálatra, hogy megnézze egészséges vagyok-e, így gyerektervezés előtt.

Nőgyógyász ügyileg, rendben vagyok.

Most próbálkozunk először 27 éves vagyok.

És kijött ez a nem túl jó tesztoszteron szint.

Nem zavarna amúgy, csak ez a nőgyógyász egy teljesen nem normális nő.

Úgy kell belőle mndent kihúzni.

És még én járok utána a neten a laboreredményeimnek, mert ő nem képes normálisan elmondani.

És akkor bukkantam rá, hogy a magasabb tesztoszteron szint ellenére, is jók az esélyeim, és más nőnek ilyen szint mellet sikerült a baby szinte első próbálkozásra.

Szóval ez a nagy helyzet.

2008. dec. 10. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Siralmas. Ha valamelyik hormon hibázik, valóban nehezített a teherbe esés vagy a terhesség megtartása. Lehet hogy a tesztoszteron magas és az önmagában nem baj, de egy esetleges terhességnél lehet nem termelődik annyi sárgatest, vagy nemtudom mi, szóval ha egy borul, borulhat a többi is. Nem vagyok orvos, de érdemes egy olyan orvossal utánanézetni, aki foglalkozik veled. Amúgy a terhesség ponthogy a hormonoktól függő dolog.
2008. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és nem vagy kicsit szőrősebb?nekem 2.7 és tavaly 1.8 volt és most kicsit mintha szőrösebb lennék ahhoz képest hogy látom más nőnek a lábán szinte egy szőr sincs.
2009. aug. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!