Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ha mensikor...

Mit csináljak ha mensikor büdös vagyok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és mostanában a mensim nagyon büdös.

Régóta fóbiám hogy büdös vagyok és az emberek megjegyzik.

Annak ellenére, hogy rendesen tisztálkodom.

Ma sajnos egész nap éreztem ilyen "kaki" szagot, pedig próbáltam arra gondolni, hogy nem én vagyok, útjavítás meg minden de mikor leszálltam a villamosról akkor épp egy csaj mondta hogy "fú de büdös van" és pont akkor haladt el mellettem. Olyan szégyenérzet jött rám mint még soha. Nagyon rég volt ez a szégyen bennem és most újra előjött.

Sosem volt ilyen kellemetlen a mensim még.

Mi az oka?

Rendesen tisztálkodom.

Bár most olyan volt hogy kora reggel zuhanyoztam, utána elindultam és később értem haza, viszont kissé leizzadtam és ismételt zuhany nélkül indultam mert siettem. Lehet emiat jobban magamra vettem.

Persze ha egyből eljutok wcre ott nincs gond, mert nedves törlőkendővel felfrissítem magam és egyebek de most végig úton voltam ide oda.

Nagyon szorongok emiatt is.

Korábban azért túléltem a mensi időszakot, mert most már csak 3 napos nekem, de most büdös kissé.

És régen suliban is kerültem emiatt kellemetlen helyzetbe mint tesin eléggé görcsöltem, izzadtam pedig csak ültünk, de olyan erős szagú ilyenkor a pukim és ciki volt hogy megérezték de szerencsére másra terelődött a gyanú..viszont itt leléptem mert olyan rosszul voltam.

Csak betétet használok egyékbént amit eddig is.

Nem élek nemi életet.

Más került ilyen helyzetbe? :(

Légyszi, normális válaszokat szeretnék ha lehet.

24l



2021. aug. 24. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
De mi büdös? Maga a vér? Vagy a nunid?
2021. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1.Hát ez az amit nem tudok meghatározni :(.
2021. aug. 24. 14:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, lehet van valami fertőzésed amitől büdös és az nem jó.
2021. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A vér önmagában nem okozna ilyent. A gyanúm az, hogy olyan fertőzésed van (rosszabb esetben anyagcserezavarod), ami a vér bomlásakor ilyen következménnyel jár.

Mindenképpen egy alapos nőgyógyászati és egy bőrgyógyászati kivizsgálást kellene lezavarni.

2021. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonymousreview60 ***** válasza:
85%
Ökölszabály, hogy ami fáj vagy tolerálhatatlanul büdös, az betegséget jelez. Azzal orvoshoz kell menni.
2021. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mellesleg leírom hátha mond valamit, hüvelyi gombám van egy ideje és nem igazán múlik el. Erős krémállagú folyás szinte állandóan, bőr viszketés és hámlás és persze ennél is szorongok hogy ne legyen büdös mikor foltot hagy a betéten. Itt igaz vékonyabb beetétet használok. Lehet ez is közre játszik? Mármint hogy rosszabbodott az állapot.

2021. aug. 24. 14:51
 7/18 A kérdező kommentje:
De korábban maga a menstruációm nem volt büdös mármint feltűnően, és ekkor is volt ez a folyásom. Lehet más probléma is van a dologban?
2021. aug. 24. 14:52
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

"Csak betétet használok egyékbént amit eddig is."


Próbáltad tamponnal? A betét undorító (nekem). Mindenhova folyik, mozdul, a bugyidban szállítasz egy rakat alvadt vért, persze, hogy büdös. Főleg, hogy nyáron összekeveredik az izzadtsággal + beissza az izzadtságot is a betét, és alapból olyan nyirkos szaga lesz. Fuh, de utálom.


A hüvelygombát kezeltetni kell, viszont tényleg szívből ajánlom a tampont. Nekem már a menstruációtól volt fóbiám, gyűlöltem, már nagyon durva gondolataim támadtak miatta, annyira ki nem állhattam. Mióta tampont használok, azóta egy hét a sok közül az egész. (És nem, nem okoz betegséget, nem szakítja el a szűzhártyát, de ha mégis, akkor sem a középkorban vagyunk, hogy szükséges lenne.)

2021. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8.Nem de nem szeretném valahogy és nekem nem udorító a betét..

A hüvelykapszulával már voltak gondok a behelyezésével, na akkor a tamponnál is lesz és nekem elég a betét, nagyon kevés alkalommal folyt mellé..

2021. aug. 24. 15:05
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! MINDENKÉPP menj nőgyógyászhoz. A gomba miatt (is). Mondd el neki mi a helyzet veled! És biztosítlak arról, hogy nem a rohangalas miatt kimaradt zuhannyal volt baj. Igényes nő vagyok, de csak este fürdök/zuhanyozok 1*. Nagyon ritka esetben nyáron délután is ha nagyon leizzadtam, vagy koszos vagyok valami miatt.
2021. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!