Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet tampon hasznàlni szüzen?...

Lehet tampon hasznàlni szüzen? Nem szakítja ki/àt a szűzhàrtyám ? Nagyon érezni fogom ha megtelt? Nem fàj ha kihúzom? Nem tàgít ki nagyon alul? Nem ragadhat bent? Zsínór nem szakad el? Nem fog elveszni bennem vagy feljebb csúszni? Mini vagy normál?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 2 éve menstruàlok, de mindig betétet hasznàltam. Most jött meg az előbb, de sajnos betét nincs màr itthon csak az amit betettem . Tampon az van eldugva (mini meg normàl is) anyuék nyaralnak tesóm meg màr nem lakik velünk. Boltba nem tudok elmenni, mert nem tartunk itthon pénzt.Anyukàm azt mondja, hogy nekem még korai hasznàlnom, mert átszakítja a szűzhàrtyàmat, de valami kell mert mégse vérezhetem össze a bugyimat. Tudom hova kell feldugni de félek tőle.
2021. aug. 28. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

"... a szűzhártya az egy rugalmas hártya. Van rajta egy természetes lyuk, ami tud tágulni is. A tampon ezt nem szakítja át, mert nem olyan vastag, vagyis egy tampon átfér rajta. A szűz lányoknak azért ajánlják a mini tampont, mert feltételezhető, hogy csak az akkora tampon fér ki használat után a szűzhártyán, hiszen arra is kell gondolni, hogy ki kell jöjjön valahogy, meg általában a szűz lányok szűkebbek. A szűzhártya viszont nem csak egy fajta lehet. Lehet olyan, hogy több kicsi lyuk van rajta, ezt átszakítja a tampon, és ha egy lyuk van rajta, akkor is változó a lyuk mérete: van akinek kisebb a lyuk, és van akinek csak egy nagyon vékony szűzhártyája van, ami még az is lehet, hogy az első közösüléskor sem szakad át. Egyébként meg a szűzhártya a hüvelybemenetnél van, szóval még tovább is tolod."

Válaszolta valaki egy 2012-es kérdésnél.


Csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani pluszba:

Szüzen használtam eslőnek, annyi évesen mint amennyi te is vagy most, nem lett semmi bajom tőle. Az, hogy megtelt-e nem érzem, de azt jól jegyezd meg, hogy 4 óránál tovább ne legyen bent.

Kellemetlen lehet ha kihúzod, de nem fáj annyira, hogy összeszard magad :D Nem tágít ki, használj megfelelő méretet magadnak. Az, hogy mini vagy normál sajnos csak te tudod kitapasztalni. Sose ragadt még bent nekem. Ha a zsinór miatt aggódsz, használat előtt (miután levetted a fóliát)húzogasd meg gyengéden. Engem megnyugtat ez a mozdulat, bebiztosítom magamnak, hogy nem elbaszott a tamponom. Remélem tudtam segíteni :,(

2021. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerintem kipróbàlom ezt is azt is aztàn meglàtom melyik a jobb.
2021. aug. 28. 15:45
 3/4 anonim válasza:
Beszéld meg anyukáddal, hogy vegyen neked inkább kelyhet. Amúgy miért nem tart otthon pénzt? Pont ilyen esetek miatt....
2021. szept. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért nem tartunk itthon pénzt, mert màr egyszer kiraboltak minket és elvitték az itthon eltett pénzt ami több mint 100 ezer volt!

De megoldódott a probléma, pont jött a tesóm és megkértem, hogy hozzon betétet így nem kellett a tamponhoz nyúlnom.

2021. szept. 5. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!