Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet ettől pecsétlő vérzésem?...

Lehet ettől pecsétlő vérzésem? A következő ciklusra helyreáll?

Figyelt kérdés

Mindig ugyanabban az időpontban szoktam bevenni a fogamzásgátló tablettát (fél-egy óra plusz-minusz maximum), az egyik nap viszont kb 4 órával hamarabb vettem be, mint szoktam. Azóta ugyanúgy a rendes időpontban szedem, viszont kétszer jelentkezett azóta egy napig tartó nagyon gyenge pecsétlő vérzésem. Igazából csak egy nagyon gyenge barnázgatás, amit csak pisilésnél vettem észre a WC papíron.

Ez lehet ettől az egyszeri alkalomtól, hogy egy nap hamarabb vettem be? Egy nap sem maradt ki. 10 éve szedek fogamzásgátlót. A következő ciklusra elmúlik a pecsételgetés, ha mostantól soha többet nem csinálok ilyet, hogy hamarabb veszem be?

Esetleg tudok tenni valamit addig is, hogy ne legyen pecsétlő vérzésem?



2021. szept. 4. 18:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Annyi még, hogy régebben is fordult már elő hasonló barnázás párszor a 10 év alatt, pedig akkor pontosan vettem be a tablettát.

Plusz mostanában kicsit stresszesebb vagyok, talán ez is okozhatja? Vagy az egyszeri hamarabb bevétel a ludas inkább?

2021. szept. 4. 19:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 4 óra semmit sem számít.

Ha azonban máskor is volt barnázás, meglehet, hogy túl gyenge a gyógyszer neked.

2021. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Akkor olyan téren megnyugodtam, hogy valószínűleg nem az én hibám, mert már nagyon elkezdtem okolni magam miatta, hogy hogy lehettem ilyen hülye, hogy megkavarom a saját hormonháztartásom. :S Akkor én is úgy gondoltam, hogy a 4 óra talán belefér egyszer, féltem, hogy később elfelejteném bevenni és inkább bevettem hamarabb...

Mindenesetre többször nem csinálok ilyet, az biztos.


Ha van bárkinek még tapasztalata ezzel kapcsolatban, akkor várom még a további válaszokat! Minél több, annál jobb, mert még nem nyugodtam meg teljesen...előre is köszönöm.


Esetleg a barnázgatás ellen valami tipp? Bár az esélytelenek nyugalmával kérdezem, biztos nem lehet ellene mit tenni, ki kell várni, amíg elmúlik. De hátha...

2021. szept. 4. 20:36
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként nem gyakran fordul elő a barnázgatás, nem is emlékszem, mikor volt ilyen utoljára...csak tudom, hogy volt már párszor a 10 év alatt 1-1 napig. Mivel gyorsan elmúlt, nem tulajdonítottam neki nagy ügyet.

Most is csak azért aggódom, hogy ezt most én rontottam-e el, vagy inkább a stressz vagy bármi más okozza...butaság, csak jó lenne az önvádtól megszabadulni. Na meg jó lenne ha mihamarabb elmúlna a barnázás...

2021. szept. 4. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!