Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jön meg a mensi, mit tegyek?

Nem jön meg a mensi, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is úgy kezdeném, hogy augusztus 2.-ától 5.-ig mensiztem. Eddig majdnem 4 éven keresztül fogamzásgátlót szedtem, csak nem olyan régen voltam nőgyógyásznál, aki mondta hogy szünetet kéne tartani. Én ennek eleget is tettem, csakhogy élek nemi életet is.

Lényeget tekintve augusztus 31 körül kellett volna megjöjjön, akárhogy is számolom az 10 nap…..körülbelül 5 napja csináltam egy terhességi tesztet, ami kimondottan negatív lett. Stresszes nem vagyok, tehát arra gyanakszom hogy a gyógyszer nem szedése ennyire felborította volna a ciklusomat.


Valakinek esetleg van tapasztalata ebből az okból kifolyólag ? Köszönöm ha valaki tudna segíteni, mert már kezd idegesíteni….


Meg azért hogy biztosra menjek a mai nap folyamán még beszerzek egy terhességi tesztet.



2021. szept. 9. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha terhes is lennél aktus után 14-16nappal mutatná a teszt.
2021. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy felborul a ciklusod ha nem szedsz gyógyszert...

Azt a részt nem értem, hogy élsz nemi életet. Ok. És? Nem védekezel?

2021. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megszakítással védekezünk
2021. szept. 9. 12:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek gyógyszer szedés után hónapokkal, akár évekkel áll be a ciklusa, vagy akár soha. Ha megszakítással (nem) védekeztek, akkor akár lehetsz terhes, mert ez hazárdjáték.
2021. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most mi a kérdés?

Nem védekezel - > Lehetsz terhes.

Nem jön meg a mensid - > Lehetsz terhes.

2021. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát NEM védekeztek. Akkor igen lehetsz terhes is simán.
2021. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csináltam tesztet, 5 napja amit írtam is. Szóval a terhesség kizárva.
2021. szept. 9. 14:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kizárva, mivel abbahagytad a gyógyszer szedést fogalmad sincs, hogy milyen hosszú a ciklusod, és mikor van peteérésed.
2021. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké, hogy csinálsz tesztet, de utolsó aktustól számolva 2, de inkább 3 héttel érdemes elvégezni.
2021. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De akkor már kimutatná a teszt, direkt nagyon érzékenyet vettem.
2021. szept. 9. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!