Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két hónapja nincs menstruációm...

Két hónapja nincs menstruációm, se terhességi tünetem, a tesztek is mind negatívak, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Korábban szinte napra pontosan ugyanakkor jött meg, most nyáron késett egy hetet, az elmúlt 2 hónapban pedig egyáltalán nem jött meg (minden évben előfordul 2-3 alkalommal, hogy egyáltalán nem jön meg, vagy csak kis elszíneződés van). Hetente végeztem tesztet (Predictor), negatív volt mind, és semmi terhességre utaló tünet nincs. 10 napja, mikor kellett volna lennie, valami minimális barnás dolog volt 3 napig, de azon kívül semmi. Ma is teszteltem, az is negatív volt. A késés miatt nem is nagyon voltunk együtt, csak 3 alkalommal a 2 hónap alatt, de akkor is végig védekeztünk. És fogytam is mostanában. Lehet ez terhesség vagy a stressz okozza, esetleg valami komolyabb probléma? Nőgyógyászhoz majd elmegyek, csak érdekel, másnak is volt-e ilyen. Tablettát sose szedtem.

2021. szept. 9. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogyás okozhatja, stressz is, de leírtad, hogy máskor is előfordul, hogy kimarad 2-3 hónap, csak nem egyben.

Valószínűleg hormonális problémáid vannak alapvetően.

2021. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy életkor jó lenne első körben.

Stressz lehet az oka, de általában ahhoz nagy mértékűnek kell lennie. Fogyás is okozhatja, de ahhoz nagyon le kell fogynod. (Írd meg a magasságod és testtömeged is.)

2021. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem terhesseg, mutatta volna a teszt.

Mivel nalad rendszeres, hogy kimarad, ezert nem majd kene elmenni orvoshoz, hanem ugy most. Barmi oka lehet,ezt igy nem lehet megmondani.

2021. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

26 vagyok. Nem sorolom, mennyi probléma volt mostanában, de heti másfél kilókat fogytam az elmúlt hónapban. Jelenleg 158/50 vagyok.

De gondolom, az is benne van, hogy annyit görcsölök ezen, hogy nem jön meg (főleg a barátom miatt, aki nem akar gyereket semmiképp), hogy az megint késlelteti.

2021. szept. 9. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet a koplalás miatt is. De valószínűleg a stressz is közrejátszik. Heti 1,5kg az rengeteg, ennyit nem tud egy szervezet sem normálisan (zsírból) leadni. Nem csak nagyon alacsony testtömeg mellett tud abbamaradni a menstruáció, molett hölgyeknek is abba szokott, ha hirtelen kezdenek drasztikusan fogyókúrázni.
2021. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért molett nem voltam/vagyok, mert sokat sportolok, elég izmosak a lábaim, de ez mellékes.
2021. szept. 9. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell molettnek lenni, ez drasztikus fogyás, ez úgy lehetséges, hogy egyáltalán nem eszel. Az éhezés okozhat ilyet.
2021. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
HA be lettél oltva akkor ilyen előfordulhat.
2021. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8: Pont most akartam ezt felvetni. Nekem oltás után kicsit kaotikussá vált, 2 héten keresztül folyamatosan véreztem, utána meg 3 hónapig semmi nem volt. Aztán beállt újra szerencsére.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..

2021. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beoltva és még jó 5 évig biztosan nem is leszek. Természettudományos diplomám van, nem kérek oltást, csak az van meg, ami kiskorban kötelező volt. Nem tudom, hogy a vírust elkaptam-e, nem tapasztaltam, időnként teszteltetnem kell, de antitestet se termelek, szóval nem valószínű.
2021. szept. 10. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!