Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért olyan probléma, ha az...

Miért olyan probléma, ha az oltás bekavar a ciklusba?

Figyelt kérdés
Erről is nagyon sok kérdés volt/van. Megmondták, hogy bekavarhat. Miért akkora gond, ha emiatt máskor jön meg?

2021. szept. 20. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

Mert ez egyértelműen igazolja azt, hogy a tesztelés fázisa során nem volt fontos a női egészség.

Ez nem arról szól, hogy most egy hetet késik vagy kihagy. Sokkal inkább a társadalom nőkhöz való hozzáállásáról.

2021. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Azért olyan nagy probléma, mert a rendszeres ciklus nagy mértékben függ a hormonháztartás megfelelő működésétől.

Kezded kapizsgálni?

Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "miért baj, ha a férfiaknak csökken a libidójuk, és az erekció mértéke oltás után?"

2021. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Ha átmeneti a dolog, akkor gondolom kibírható. Tartós probléma már nem kellemes. Nem tudom az oltás esetén melyikről van szó.

Személy szerint nem tudom, nekem bekavart-e, mert épp egy fennálló probléma alatt kaptam az első oltásom, de aztán pár hónap múlva rendbe jöttem.

2021. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Te pasi vagy, mi? Hogy kérdezhetsz ekkora h.lyeséget?

1. Az oltáspártiak szerint az oltás nem okozHAT, értsd esélye sincs, hogy bármi hosszútávú gondot okozna, hiszen pár nap alatt lebomlik. Ezt állítják a kutatók is. Nos, egy ciklus probléma 1 napos történet? Nem. Beavatkozott valahogy a hormonrendszerbe? IGEN! Amennyiben ez normális lenne, a kutatók előre tudták volna és elmondták volna, hogy ez várható, nem kell megijedni, ártalmatlan, ez és ez az oka. Nos, nem hogy nem mondták el, most se tudják, mi okozza. Mi a garancia rá ezek után, hogy másba nem avatkozna be? Innentől számomra hiteltelen.

2. Te mit szólnál, ha a csajod 3 hete nem feküdnie le veled, mert vérzik és ez bizonytalan ideig így is marad? Nos, én nő vagyok. Engem rohadtul zavarna, és nem csak a szex miatt.

3. Biztos baromi szuper úgy programot szervezni, hogy igazából bármelyik pillanatban elönthet a vér, mert lövésed sincs róla, hogy épp mikor jön még. Köszi, részemről kihagynám. Kamasz koromban bőven elég volt.

4. Értem, hogy nem mindenki akar gyereket, de én például igen, és nincs rá túl sok időm. Rohadtul örülök, hogy 20 év alatt végre beállt a ciklusom és nem szeretnék azon kattogni, hogy hány hónap múlva áll vissza, vagy egyáltalán visszaáll-e valaha.

5. Ha bármi jól működik, akkor miért szeretném direkt elrontani? Nem vagyok hülye. Minden probléma, ami elromlik, akkor is, ha átmeneti. Főleg, ha direkt én rontottam el magam, amikor maradhatott volna jó is.

2021. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

"Megmondták, hogy bekavarhat."

Bekavarhat... Miért ne kavarhatna be bármi?

De mégis: kik mondták meg? Hol?

2021. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 valaki : ***** válasza:
68%

Azta, ezt nem nagyon hallottam eddig mástól!

Ugyanis nekem bekavart. A világ életemben napra pontos menstruációm heteket késett és két hónapig a 2. oltás után volt vérzésem a peteéréskor. Ami eddig soha életemben nem fordult elő (csak hogy érzékeljétek, rosszul lettem, mikor megláttam a témát a ciklusom közepén)...

És igen, nekem baj volt, mert ha választhattam volna, inkább a koronavírus, mint ez. Gyereket akarok...Nem tudtam meddig fog tartani, attól féltem, sose lesz újra jó. Ez összesen 4 hónapig tartott, azóta lekpologom, de megint napra pontos. Más nem történt az oltáson kívül, a háziorvosom szerint is lehetséges, hogy az okozta. A stresszszintem közepes volt ebben az időben, volt már jobb de sokkal rosszabb időszakom is és a mensimre nincs hatással a stressz. Halt meg úgy imádott rokonom és szakítottam életem szerelmével, hogy a menszeszem közben is pontos volt.

Ezt az oltás okozta. A végső következtetésem, hogy alapvetően (amennyiben vége van) nem volt vészes, de mivel nem tudhattam, meddig lesz ilyen, ezért inkább bevállaltam volna a koronavírus-fertőzést, mint azt a félelmet, hogy mi ez, mikor ér véget.

2021. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 valaki : ***** válasza:
76%

6-os vagyok, amúgy azt lehagytam

Azért baj, hogy később jön meg vagy máskor, mert a női ciklus nem csak a menzesz. Az csak a "látható" része. Ahol a mensi kavarog, ott valószínűleg minden más is.

Csak egy példa: mivel gyereket akarok, az ismétlem világ életemben pontos mensim mellett is le fogok menni orvoshoz, hogy vizsgálják ki a női hormonjaimat (csillagászati áron) mert a pontos havi sem jelent garanciát, hogy minden rendben van és mehet a gyerek.

Akkor gondold el, hogy oltás után egyszer csak összezavarodik. Aki gyereket akar, annak ez katasztrófa, aki erre építi a védekezést a párjával, annak katasztrófa.

Nem kell ám mindent a koronavírus alá rendelni, azért maradjunk észnél... Egy átlagos koronafertőzésnél sokkal komolyabbnak tartom, ha valakinek női hormon-problémái vannak.

2021. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%

"ezt nem nagyon hallottam eddig mástól!"

Élőben én senkitől, de állítólag a gyk tele van ilyen esetekkel... Nem mintha egy csomó más tévhittel nem lenne tele... ;-)

2021. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
11%

"a háziorvosom szerint is lehetséges, hogy az okozta"

Tehát a háziorvosod se biztos benne, te mégis azt a következtetést vonod le, hogy "Ezt az oltás okozta."... Logikus...

2021. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

"le fogok menni orvoshoz, hogy vizsgálják ki a női hormonjaimat (csillagászati áron) mert a pontos havi sem jelent garanciát, hogy minden rendben van és mehet a gyerek"

A hormonok kivizsgálása sem jelent garanciát, csak szólok...

2021. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!