Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik átálltak kehelyre,...

Akik átálltak kehelyre, mosható betétre, vagy mensibugyira, előfordul hogy mégis kell az egyszer használatos betétet vagy tampont használni? Vagy ezek teljes mértékben kiválthatók vele?

Figyelt kérdés
Tehát az a kérdésem, hogy ha rááll a kehelyre, vagy a mosható termékekre, akkor végérvényesen tud szabadulnia sima betéttől/tampontól, vagy újra kellhet az is megint? Ha igen, milyen esetekben? Kinek, mi a tapasztalata? MIóta átállt, hányszor kellett "visszanyúlni" a régi, eldobható termékekhez?

2021. szept. 24. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mióta átálltam a mosható betétekre, nem használtam eldobhatót. Az összestől viszkettem, kellemetlen érzés volt a bőrömnek ,irritáltak, a mosható nyilván körülményesebb a tisztítása miatt, de ezzel nincsenek problémáim, nem zörög, kényelmes, puha, sosem ázott át. Nekem bevált.
2021. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Én három éve kelyhezek, és hozza használok mensibugyit. A bugyit csak a saját lelkem megnyugtatása végett vettem, hogyha bármi szivárgás lenne, ne legyen baleset. Amúgy sosem szivárog. Amíg nem volt bugyim, addig az első napon betéteztem pont ezért, de a bugyi azt is kiváltotta. Úgyhogy igen, teljesen meg lehet szabadulni az eldobható termékektől.
2021. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
kelyhet hasznalok, de ha olyan helyen vagyok, ahol nem megfelelo a kehelyhasznalat, vagy a higienia vagy az engem korulvevo emberek miatt, akkor inkabb tampon, vagy betet. pl fesztivalozas kozben tampont hasznalok, mert a kelyhet nem tudom a kozos kagyloban kimosni masik 20 ember elott, vagy baratokkal valo nyaralaskor se megyek le a konyhaba kifozni a kelyhemet amig a tobbiek ott kaveznak korulottem
2021. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Kelyhet használok. Eldobhatóra nagyon ritkán van szükségem. Pl. betegség vagy sérülés miatt, vagy ha nagyon sok időt töltök olyan helyen,ahol nem megoldható a csere. Érdemes azért tartani néhány darab eldobhatót vészhelyzet esetére. Egyszer például úgy elvágtam az ujjam, hogy a kelyhet nem tudtam kényelmesen betenni.
2021. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Egy ilyen bugyi mennyire száraz érzés használat közben?
2021. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen, nekem nagyon erős a vérzésem, ezért mindig használok egy rendes betétet is a legnagyobb kehely mellé, többnyire az első napokban van rá szükség, mert csak otthon szeretem kicserélni. De egy normális vérzés mellett nem szükséges.
2022. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!