Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont vagy betétet használna...

Tampont vagy betétet használnak többen? Mit gondoltok? Milyen lehet az arány?

Figyelt kérdés

Vajon tampont vagy betétet használók vannak többen? Milyen lehet a kettő aránya (átfedéssel együtt, mivel ugye van aki mind2-t használja)? Az alternatív eszközöket (kehely, mosható termékek) vajon a mensiző nők hány %-a használhatja?

Melyikre mit tippeltek?



2021. okt. 3. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a tampon van az első helyen, utána a betét, aztán a kehely.
2021. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Betétet használnak többen. Egyrészt éjszakára is azt teszik be sokan, másrészt azzal kezdi szinte mindenki.


Betét, tampon, moshatóbetét, kehely, bugyi. Én így gondolom, de lehet a kehely és a mosibetét helyet cserélhetnek.


Amúgy sokkal validabb lenne korosztályokra osztani ezt a kérdést. Mert ne felejtsük el, hogy sokan már 9-11 év körül már menstruálni kezdenek.

2021. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

én is korán kezdtem mensizni 10 éves voltam. a betét tök kényelmetlen volt a hasam majd szétszakadt ugy fájt de gyógyszert nem nagyon akartak adni főleg egy 10 éves kislánynak. szenvedtem nagyon.

én azóta is csak betétet használok. nem is tudom elképzelni h turkáljak odabennt. meg ugy gondolom igy tudok rendesen kiürülni. nőgyógyászom is ellenzi a tamponhasználatot! szóval én betétre szavazok! ugyan sokan használnak tampont is de szerintem azért többen betétesek. környezetembe is az összes családtagom barátnöm betétet használ. azt mondom hajára betét :)

2021. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Felnőtt nő ismerőseim között nem ismerek olyat, aki még betétet használna. Könnyen elmozdul és átázol(tinikoromban azt használtam és nem volt olyan menstruáció, hogy ne véreztem volna át legalább 2 gatyámat..), én nem szerettem. Kb 18 éves korom óta tampont használok és teljesen elégedett vagyok vele.

Tinik között egyértelműen a betét vezet, felnőtteknél szerintem a tampon.

25N

2021. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Tinédzserek közül többen használnak még betétet, felnőtt ismerőseim közül max olyat tudok, aki éjszakára biztos, ami biztos alapon betétet IS használ, de amúgy tampon-párti.

Egyébként hotelben dolgozok, naponta kismillió kukát ürítek ki, alig szoktam betét-csomaglást látni, ellenben a tamponéval. A helyi boltokban is a tamponok vannak többségben, bár nem tudom, Magyarországon is igazak-e ezek.

Az ilyen alternatív cuccok, mint pl a kehely, azt még nem sokaktól hallottam, max azt, hogy érdeklődnek iránta, de még nem próbálták.

2021. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Na jó, de hol? Nálunk, vagy világviszonylatban?! Mert nálunk szerintem a tampon van az első helyen aztán jön a betét. Rajtam kívül a környezetemben mindenki tampont hasznél.

Viszont tőlünk nyugatabbra inkább betétet használnak többen, csak itt felénk (nem csak Mo-ra gondolok, hanem még a környező országokra is) ilyen felkapott dolog a tampon, nem pedig globálisan.

2021. okt. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!