Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhat menstruáció előtti...

Mi okozhat menstruáció előtti barnázást?

Figyelt kérdés
Idáig soha nem tapasztaltam ilyet, de múlt hónapban a menstruáció első napja körül barnázni kezdtem, ez tartott vagy 2-3 napig, aztán rendesen megjött, talán még nagyobb mennyiségben is mint általában, és a szokásos 5 napig tartott. Azt hittem csak egyszeri alkalom lesz, de tegnap ismét barnázással indítottam reggel, viszonylag nagy mennyiéggel, szóval azt hittem most normálisan fog elkezdődni, de a nap hátralevő részében csak fehérfolyás jelentkezett. Aztán ma reggel is kicsit barnás volt a folyásom, de vér még mindig nem jelentkezett. Múlt hónapban még nem aggódtam, azt hittem csak egyszeri alkalom lesz, de így hogy zsinórban kétszer indítok egy elnyújtott barnázással, kicsit elkezdtem félni, hogy nincs-e valami probléma a hormonjaimmal.:(

2021. okt. 5. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg progeszteron hiány. Nem ártana felkeresned a nőgyógyászt, főként ha a közeljövőben gyermeket is szeretnél.
2021. okt. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék gyermeket a közeljövőben, de mindenképp megemlítem majd a nőgyógyászomnak, amikor legközelebb megyek majd hozzá.

A progeszteron hiánynak tényleg sok tünete igaz rám, de azt írják az a tüszőrepedés/ovuláció elmaradását jelenti, és nekem nem hiszem hogy elmaradt volna. Minden hónapban felismerem hogy mikor van tüszőrepedésem, ilyenkor eléggé szokott szúrni a petefészkem, és 1-2 napig tojásfehérje szerű nagy mennyiségű folyásom van, ez ebben a hónapban is így zajlott.

2021. okt. 5. 08:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most pont ez van, tegnap pár csepp barna, azóta semmi. Mondjuk én extrémen szorongtam ebben a hónapban, előtte se voltam már jól, a hormonrendszer meg elég érzékeny. De igen, ha ez rendszeres, akkor mindenképp érdemes nőgyógyászhoz fordulni első körben.
2021. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!