Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szerezzek neki jó...

Hogyan szerezzek neki jó nőgyógyászt pasiként?

Figyelt kérdés

Párom még csak 22 éves, én már haminc elmúltam pasiként.

Szegénynek az anyukája 45 évesen elment 3 gyerek után méhrákban, elvileg lehet hajlama.


A lényeg annyi, hogy a doktor 24 ben megállapították, hogy

Policisztás, petefészekcisztája van azért nem fogamzik meg, és az orvos állítólag csak annyit mondott rá, hogy hát majd elmúlik, még fiatal..

Történt mindez két éve.

A probléma leginkább az, hogy azóta őszülni kezdett elég intenzíven a fejtetőjén a forgójánál.


Nem jár egyáltalán nőgyógyászhoz, mert egyébként sem szereti az orvosi környezetet a tűtől meg retteg vértől ájul (ez is családi vonás).


Tudomásom szerint nem szed fogamzásgátlót, de nem is védekezünk szex közben, mert úgyse lehet belőle semmi (pedig én nem bánnám ha lenne). Ő nem akar védekezni, én meg nem fogok veszekedni vele emiatt, mert közbe meg erőszakos, akaratos.

Mensi előtt komoly hangulatváltozások előfordulnak nála.


Midketten az átlagnál jobb fizetést kapunk, mégsem hajlandó egy normális orvost keresni, én pedig aggódom, hogy késő lesz a végén...


Hogyan rakjak rendet a naív kis gyerekes fejében?


Család sajnos kizárva, alkalmatlanok emberileg is és élethelyzetükből adódóan is a példamutatásra és a kapcsolat sincs azon a szinten velük, mert mi együttélünk külön az ő családjától, meg nekem már csak anyám él, de ő is külön házban...



2021. okt. 5. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Az őszülésnek semmi köze a nőgyógyászati dolgokhoz.

A PCOS pedig nem feltétlenül jelent terméketlenséget, de megnehezíti.

A rendszeres nemi életet élő nőknek eleve ajánlatos rendszeresen rákszűrésre járni, ilyen családi előzményekkel pedig pláne.

Szerintem üljetek le, beszélj vele arról, hogy neked mennyire fontos ő, és hogy ilyen tekintetben is figyeljen oda magára.

Bármennyire is figyelmes dolog tőled, szerintem ne te válassz neki orvost - hagyd, hogy ő keressen valakit, akiben meg tud bízni, mert bizony ez egy bizalmi dolog is. Úgy tudod inkább segíteni, hogy elkíséred, ha már tart az ilyen helyzetektől.

2021. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Endokrinológiával is foglalkozó szakember kell neki, pl. itt vannak: [link] .

Szomorú, ha valakinek ilyen szinten mindegy a saját egészsége.

2021. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindíg el szoktam kísérni, de eddig a nővére nőgyógyászához jártunk, nővéréről annyit kell tudni, hogy szórja a pénzt mert középvállalkozó a palija. Szóval nem számít semmi csak kerüljön sokba. A hugi (párom) meg ettől el van ájulva huszonévesként, közbe a szolgáltatások minősége meg sehol, és látom rajta, hogy tehetetlenül fogadja, hogy vele "nem törődnek" csak a nővérével.

Én már akkor is ki voltam akadva ezen amikor mesélte, hogy hát neki csak azt mondta a doki, hogy van ilyen majd elmúlik.


Nővére közönyösen fogadta, anyámnak amikor elmeséltem ezt négyszemközt azt mondta, hogy na majd egyszer jól összeesik és elönti a vér, aztán elviszi a mentő.

(köszi muter, megnyugodtam).

2021. okt. 5. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Anyukád butaságot mondott, nyugodj meg.

Keress a környéketeken nőgyógyászokat, nézz utána a véleményeknek róluk, aztán mutasd meg az információkat a barátnődnek, és válasszon valakit.

2021. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Szomorú, ha valakinek ilyen szinten mindegy a saját egészsége."


11 évesen halt meg az anyukája kórházban úgy, hogy őt nem engedték be többé miután otthonról bevitte a mentő, el sem tudott búcsúzni. A "család" meg nyitott koporsós temetést szervezett, arra vitték el csórit.. Azóta nem hisz se istenbe se egyházba, egyszer majdnem öngyilkos is lett még tizenévesen..

Én csak két éve élek együtt vele, és egy évvel előtte ismertem meg...

2021. okt. 5. 11:33
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket.

Néztem már ilyesmit, csak nem tudom hogy beszélhetném rá.


Erőszakkal szerintem nem menne meg ultimátummal se, marad a könyörgés, kérlelés..

2021. okt. 5. 11:39
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Kérd tőle ezt ajándékként pl. a szülinapodra.
2021. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, megpróbálom!


Ő úgyis állandóan a gyűrűvel meg az eljegyzéssel szivat, nekem meg most nincs erre több mint egymillióm, rendezvényszervezővel, videó stábbal, ahogy ő elképzelte... De ha meglenne a pénzem rá, semmi akadálya, úgy megkérném a kezét, hogy ő is letérdelne tőle...

2021. okt. 5. 11:50
 9/11 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem nagy lány már; majd eldönti, mit akar.
2021. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
Hiába pontoztok le, a srác akkor is túlreagálja. Aggódni aggódhat, még azt is elfogadom, hogy a jó szándék vezérli, de ilyen szinten beleavatkozni szerintem nem oké.Ha a csaj nem szereti az orvosi dolgokat, akkor nem megy - szíve joga.
2021. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!