Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mirena gyógyspirált kaptam...

Mirena gyógyspirált kaptam két hónapja. Kezelt vérnyomásbeteg vagyok. Kb. egy hónapja megemelkedett 150-160/95-105 között ingadozik a vérnyomásom.Tapasztalt már ilyet valaki? Az orvos egyelőre nem tudja eldönteni, más szervi bajom nincs.

Figyelt kérdés

2021. okt. 9. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt épp nem tapasztaltam. De a Mirena-tól sok más borzalmas mellekhatást igen. :( Őszintén, én betiltanám... Úgyhogy nem zárnám ki, hogy ebbe is az kavar be. Figyeld magad. Ha nincs változás, én inkább leszedetném
2021. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó! Megkérdezhetem esetleg milyen más mellékhatást tapasztaltál ?
2021. okt. 9. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Folyamatosan visszatérő gombám volt. Igaz, hogy enyhébb, de 2-3 hét volt a menstruációm. Ezért majdhogynem folyamatosan véreztem, ahogy összeértek ciklusok. Fájt a mellem minden ciklus 2. felében, pedig ez sose jellemző rám. Cisztám volt több alkalommal, pedig ez se volt korábban soha. Leszedettem 9 hónap után, mert feladtam, hogy ez rendeződik. Utána még az első ciklus szörnyű volt. 2 nappal a leszedés után elöntött a vér,(20 napra a megelőző ciklustól) de olyan erősséggel, mint más pl. mióma mellett tapasztal. Kiderült, hogy megint ciszta van. Azt kikezelték és azóta minden rendben.

Biztos van akinek beválik, de ha ilyeneket tapasztalsz, akkor lehet, hogy te is azok közé tartozol, akiknek valami miatt nem tolerálja a szervezete.

Most egyébként elgondolkodtattál a magas vérnyomással kapcsolatban, de tényleg nem tudom hirtelen, vajon lehet-e összefüggés. Neked mit kezelnének spirállal?

2021. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon erős menstruációs vérzésem volt, szinte folyamatosan véreztem. többször voltam küreten, gyógyszeresen is próbálták kezelni, de nem vált be semmi. Kértem a méheltávolitást, de azt az orvos nem akarja, mondván ez a mirena biztos beválik. Való igaz elmult a vérzésem, de a vérnyomásom gyógyszerekkel is az egekben van. Voltam kardiologiai kivizsgáláson, nem tudják az okát, olvastam, hogy mellékhatásként jelentkezhet emelkedett vérnyomás. most ezen kezdtem gondolkodni, hogy igaz sok pénz, de leszedetem, mert csak ugy tudom meg, ez okozza e.
2021. okt. 9. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos. Megértem, hogy dilemma, mi legyen. Az erős vérzés eléggé kihat a mindennapokra, közérzetre. A magas vérnyomás meg alattomosan, akár tünetek nélkül tud veszélyes lenni. Jobbulást! Kívánom, hogy sikerüljön mindkettőre mielőbb megoldást találni!
2021. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!