Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magyarországon létezik ún....

Magyarországon létezik ún. menstruációs szegénység?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, hazánkban fennáll ez a probléma?

És kiket érint főleg?

És milyen megoldást alkalmaznak?

Esetleg van itt olyan, akit ez érintett?



2021. okt. 10. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Igen fenáll és magam sem hittem el amíg nem kezdtem el Olyna faluban dolgozni ahol ekkora a szegénység.

Rongyokat régi ruhákat tesznek oda.

Sajnos ahol választani kell a kenyér és a tampon között ott egyértelmű mit fognak választani sajnos.

2021. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Persze, rengeteg családban ételre, normális, időjárásnak megfelelő ruházatra sem telik, ott nyilván ezekre a termékekre sem.

Általános iskolában egy osztálytársnőm azért nem járt télen iskolába, mert konkrétan csak egyetlen pár téli cipőjük volt, ami az anyukájának kellett, hogy el tudjon menni dolgozni. És sajnos ez nem 50 éve történt egy mélyszegény kis faluban, hanem alig 10 éve Budapesten. A menzeszhez úgy emlékszem, ő többnyire vattát és wc papírt használt, bár ez nem volt kifejezett téma köztünk soha.

2021. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
hogyne létezne!
2021. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
97%
Van persze. Általános iskolában több kislány rendszeresen a tanáriból kérte a betétet, mert otthon nem vettek nekik. Bezzeg cigire, piára meg segélykor kólára arra telt a szülőknek, de annyi eszük nem volt, hogy pl. szappant meg betétet, esetleg gógyszert is vegyenek.
2021. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Megint a betét fétises vagy? Igen, nagyon is létezik. Némi textil, kiegészítve a hagymához szükséges bevásárló zacskóval megfelel a célnak.
2021. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

5-ös, nem kell mindig rögtön vádaskodni, ha merészel valaki valamit kérdezni egy olyan témában, ahol vannak beteg emberek (is).

Sajnos sok embernek fogalma sincs a menstruációs szegénység fogalmáról sem. El sem tudják képzelni, hogy van, akinek havi 1000-2000 Ft gondot okoz, nincs ennyije, hogy vegyen pár csomag betétet. Pedig van. Sokaknak pedig egyszerűen eszébe se jut, hogy ez is kiadás. Bevallom, én se gondoltam ebbe bele kb 17-18 éves koromig, amíg nem láttam egy cikket róla.

2021. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!