Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati szűrésre feltétl...

Nőgyógyászati szűrésre feltétlenül el kell menni minden évben? Mi lesz ha én nem vagyok hajlandó elmenni? Lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

Mi lesz akkor ha nem járok? Semmi panaszom nincs

van még aki nem jár, csak amikor panasza van, de éves rutinra nem?



2021. okt. 19. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Az évenkénti rákszűrésre én mindig elmegyek! A saját érdekem. Fájdalommentes vizsgálat, miért nem mennék?

Egyébként nincs következménye, nem kötelező.

2021. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Semmi. Akkor nem mész
2021. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Saját magadnak teszel szívességet azzal, ha eljársz évente. Annyi bajod lehet belőle, hogy nem csinálnak időben rákszűrést és vizsgálatot, nem vesznek észre esetleges tünetmentes fertőzéseket, rákos elváltozást. Aztán amikor már tüneteid lesznek, akkor már annyira előrehaladott lesz az adott betegség, hogy az orvos is csak széttárja majd a karjait, mikor meglátja.
2021. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

"Mi lesz, akkor ha nem járok?"


Vagy nem lesz semmi, vagy lesz. Hiszen az, hogy kialakul-e daganat, nem attól függ, hogy jársz-e rákszűrésre vagy sem. Azon csak az múlik, hogy mikor veszik észre HA kialakul.

Tehát ha te oylan szerencsés vagy, hogy sosem lesz méhnyakrákod, akkor semmilyen következménye nem lesz annak, hogy nem jársz szűrésre.

Ellenben ha azok közé tartozol, akiknél kialakul, akkor nem fogják időben észrevenni, amikor egy icipici műtéttel tökéletesen gyógyítható, hanem majd akkor esel be az orvoshoz, mikor más esik szét a tumor és dől belőled a vér. Akkor meg már örülhetsz, ha kemo- meg radioterápiára esetleg alkalmas a helyzet, de simán előfordul, hogy már arra sem.

2021. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Anyukám nem járt. 36 évesen el is vesztettünk, úgy volt, ahogy az előző írta, egyszer csak elkezdett ömleni belőle a vér, pedig semmi tünete panasza nem volt.


Én járok minden évben mint a kisangyal!

2021. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó vagyok.

Azért hozzáteszem, hogy a méhnyakráknak eléggé előrehaladott állapotban van csak tünete, amikor már általában finoman szólva is cseszheted.

Múltkor jött egy 60 körüli nő, aki azért kért időpontot, mert picit vérezgetett két hete.

Mikor felült a vizsgélóra, konkrétan ömlött belőle a vér és körömnyi darabok hullottak a méhnyakból. 7 centis tumora volt, de legalább áttétje nem. Szóval mikor már tünet jelentkezik, akkor rég rossz.

Rűkszűrésen már a rákMEGELŐZŐ állapot szűrhető. Amikor még nem rák, csak ha nem csinálnak vele smemit, az lesz belőle. Ilyenkor egy kisműtéttel teljesen eltávolítható a kóros rész és nem lesz rák belőle.

2021. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha minden évben nem is, de két évente mindenképp ajánlott elmenni.
2021. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Semmi nem lesz, ha nem jársz. Szerencsére nem kötelező.

Szűk ismeretségi körömben többen 8-10-15 éve nem voltak. Semmi bajuk. Kicsit túl van dimenzionálva a dolog.

2021. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelező, nem fogja rád rúgni az ajtót a TEK, hogy bevigyenek szűrésre. Mondjuk szerintem, meg sokak szerint, nem olyan nagy tragédia évente, vagy esetleg kétévente 10 percet a rendelőben tölteni, hogy megnézzék, minden rendben van odabent. De mindenki saját maga dönti el. Hátránya annyi, hogy ha bajod van, lehet későn veszik észre.
2021. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
#8 nincs túl dimenzionálva, ne beszélj butaságokat. Nem is értesz hozzá.
2021. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!