Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerinted melyik fogamzásgatló...

Szerinted melyik fogamzásgatló jobb/hatásosabb?

Figyelt kérdés

Aki esetleg szedte már mindkét fajtát.


Pl, hízás, hajhullás, pattanások javulása, vérezgetés az első hónapokban, hüvelyszárazság stb


2021. okt. 19. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Kombinált
Mini tabletta
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elég egyéni. A kombinált sokkal stabilabb ciklust csinál. Viszont a minitabletta meg jó annak, aki nem szedhet ösztrogént trombózis hajlam miatt.

Pattanásokra a kombinált biztosan jobb, a vérzészavar is gyakoribb a mini tabletta mellett.

2021. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek egyeni, hogyan reagal ra a szervezete es milyen mellekhatasai lesznek. A minipill eseteben gyakoribb a teherbeeses, valahol azt olvastam, hogy “ csak” 96% hatekonysagu, a normal foggatlo meg 99. Ugy tudom nalunk pont emiatt inkabb szoptatas alatt irjak fel altalaban, kulfoldon nepszerubb.


Egyebkent nekem olyan migrent csinalt a foggatlo, hogy kenytelen voltam inkabb abbahagyni, mert nem birtam. Heti tobbszor volt migrenes rohamom, de hanyasig. Aztan elmult, ahogy letettem a gyogyszert.


De nem ertem, hogy akkor most konkretan pattanasokra es hajhullasra, hizasra szeretned? Mert ha ez a problemad, akkor ne foggatloval akard megoldani, menj orvoshoz.

2021. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kombináltat javasolják az orvosok, hacsak valamilyen ok nem zárja ki. A minitabletta kevésbé megbízható. Alap esetben szoptataskor írják csak fel. Mert akkor kombinált nem adható, viszont eleve a szoptatás valamennyire fogamzásgátló hatású, mellette kellően megbízható tud lenni
2021. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!