Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet Pcos?

Ez lehet Pcos?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2021. okt. 25. 14:11
 1/10 A kérdező kommentje:
24 éves no vagyok. Nem vagyok elhizva, viszont vannak Pcosre utaló tüneteim (egész testemen erős szőrzet, zsíros arcbor és erős izzadás, rendszertelen menstruáció) voltam már magán orvosnál is, csinált ultrahangot és vérvétel. A labor eredményem rendben volt, viszont a petefeszkemem sok kis apró cisztat látott de nem igen foglalkozott vele mondván hogy nagyon aprók
2021. okt. 25. 14:12
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szőrösödés, rendszertelen menstruáció, petefédzek ciszta.


Kb biztos, hogy PCOS.


Szerintem.


Normális orvos kellene, aki specifikusan ki vizsgál, és biztos diagnózist állít fel.


A hormonjaid biztos, hogy nem jók.

2021. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon jó orvos, sok éves tapasztalattal. Mellesleg a vizsgálat is drága volt. Érdemes lenne újból kifizetnem ezt az összeget egy másik dokinak is biztos ami biztos? A vérvétel alapjan a női hormonjaim rendben vannak. Viszont inzulimos cukorbeteg vagyok, néha ingadozó vercukrokkal. A doki szerint ezek a dolgot a diabéteszem miatt vannak...
2021. okt. 25. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

A cukorbetegség felboríthatja a hormonrendszert is. Gyakran együtt jár az inzulin rezisztencia és a PCOS.

Egy jó dietetikust keress, aki segít karban tartani a cukorbetegséget. Személyre szabott diéta, egyéni mintaétrend. A testmozgás rengeteget tud segíteni. Fogyni is kéne. Ajánlom még az Aviva tornát, ami nagyon jó hatással van a hormonokra.

2021. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Az inzulinos cukor betegséget nem írtad, ami mellesleg minden csak nem inzulin rezisztenia, ami valóban a PCOS egyik ismérve, de csakis kóros elhízásnál.


A komoly cukor vetegség lehet fő betegség, vagy szövődmény is.

2021. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
165cm és 53kg vagyok. Elhizva nem vagyok, ezt írtam is. Tudom, hogy az ingadozó vercukorszinten javítani kell, de a labor eredmenyeim rendben szoktak lenni, 18 éve vagyok cukros szovodmenyek nélkül.
2021. okt. 25. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs. Akkor fogynod semmiképp nem kell, de diétázni és sportolni igen.

A cukorbetegség és az inzulin rezisztencia is kialakulhat normál súlyú, sőt akár túl sovány embereknél is. PCOS szintén.

2021. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A diétat tartom, változatosan is étkezem. A sporttal viszont hadilábon állok 😅 séta az van minden nap, de nyilván több testmozgás nem ártana.

Az inzulin rezisztencia konkrétan összefüggés a cukorbetegseggel?

2021. okt. 25. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Az inzulin rezisztencia a 2-es cukorbetegség előszobája. Rossz a sejtek inzulin érzékenysége, nem tudja az inzulin hatékonyan bejuttatni a sejtekbe a cukrot, ezért túl sok inzulin termelődik, idővel kimerül a hasnyálmirigy inzulin termelése. Akkor lesz belőle cukorbetegség.

Az 1-es típusú cukorbetegség viszont autoimmun betegség. Mivel ilyen fiatalon inzulinos cukorbeteg vagy, feltételezem, hogy nálad inkább 1-es típusú lehet. Ha nincs jól beállítva a kívülről adagolt inzulin mennyiség, az is hasonlóan káros lehet a hormonrendszerre, mint ha túl sok termelődik. Tehát a cukoranyagcsere lehet rossz állapotban, ami kihat a hormonokra is.

2021. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy PCOs. Keress fel másik orvost, lehetőleg olyat a környékeden, akire mások azt mondjak, lelkiismeretes. Nekem a masodik orvosnal derült, pedig az első is csinalt hüvelyi uht.
2021. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!